Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W ramach trzech kampanii zdrowotnych przebadano 235 dzieci

Czerwiec 13, 2016 11:11 AM

Wykrywanie wad postawy, przegląd zębów i badanie słuchu – to ostatnie kampanie zdrowotne, zorganizowane przez tarnobrzeski magistrat w ramach działań profilaktycznych. W ramach zakończonych właśnie kampanii przebadano łącznie 235 najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega.

Dane medyczne nie pozostawiają złudzeń, mamy w Polsce duży problem ze zdrowiem u dzieci, ale także i diagnozą medyczną wśród osób z tej kategorii wiekowej Specjaliści alarmują, że można mówić wręcz o epidemii próchnicy u dzieci. Uważa się, że zepsute zęby ma czterech na pięciu uczniów w wieku 6-12 lat, a w grupie dzieci pomiędzy 5 a 9 rokiem życia odsetek ten wynosi nawet 84%.

Polskie dzieci znacznie częściej od ich rówieśników zza granicy cierpią z powodu wad postawy. Brak ruchu, zła dieta, niewłaściwe obuwie, złe ułożenie ciała podczas odrabiania lekcji, czy oglądania telewizji, to główne przyczyny problemu. Lekarze uważają również, że problemy ze słuchem u dzieci to coraz powszechniejsze zjawisko. Mówi się nawet, że dzisiejsze dzieci w wieku dorosłym będą miały słuch staruszka. Aby nie dopuścić do tego należy zacząć działać, a przede wszystkim regularnie sprawdzać czy wszystko jest w porządku.

Wiele dzieci z miasta skorzystało z dostępnych podczas akcji porad. – Zorganizowane przez Urząd Miasta kampanie zdrowotne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie tylko z powodu możliwości bezpłatnego skorzystania z fachowej porady specjalistów medycznych, bez stania w kolejce. Akcje odbywały się w godzinach od 13 do 18, przez co każdy zainteresowany mógł wybrać dla siebie odpowiednią godzinę wizyty – uważa Barbara Zych – pełnomocnika prezydenta miasta ds. zdrowia.

Już wkrótce będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych kampaniach profilaktycznych. Dużo w mieście myśli się o szczepieniach ochronnych, przeciwko pneumokokom, meningokokom czy grypie. Będą one kierowane do osób młodych, ale także i tych starszych.

foto&info: Robert Chrząstek/UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: W ramach trzech kampanii zdrowotnych przebadano 235 dzieci

  1. :) Odpowiedz

    13 czerwca 2016 at 21:55

    Dzieci przyszłością narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>