Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Ania Rusowicz zaśpiewała z okazji święta miasta (fotoreportaż oraz video HD)

Czerwiec 17, 2016 6:17 PM

Za nami kolejna edycja Dni Sandomierza. Tegoroczną gwiazdą Truskawkowej Niedzieli była Ania Rusowicz. Już w sobotę 18. czerwca kolejna impreza w Sandomierzu – Wianki.

W sobotę już od godzin przedpołudniowych miłośnicy enoturystyki mogli zwiedzić Sandomierski Szlak Winiarski za przyczyną Dnia Otwartych Winnic. Z Sandomierza wyruszały co godzinę autobusy, które obierały kierunek na pięć kolejnych winnic znajdujących się na terenie powiatu sandomierskiego.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na Rynku Starego Miasta miała miejsce rekonstrukcja historyczna zorganizowana przez Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski. Tematyka pokazów skupiła się na upamiętnieniu wjazdu 14. Pułku Ułanów do Polski przez Śniatyń w dniu 15.06.1919 r. Podczas wydarzenia przybliżona została historia 14. Pułku Ułanów, a następnie odbył się piknik żołnierski na placu Jana Pawła II, któremu towarzyszyły ciekawe pokazy kawalerii.

Niedziela, 12 czerwca upłynęła pod znakiem truskawki. Tego dnia obyła się Truskawkowa Niedziela. Miejscem wydarzenia był Rynek Starego Miasta, na którym od południa gromadzili się turyści i mieszkańcy. Nie zabrakło truskawkowego akcentu w postaci stoisk z owocami. Najmłodsi mogli skorzystać z urządzeń rekreacyjnych, rozstawionych tego dnia specjalnie dla nich. Również na sandomierskiej scenie od wczesnego popołudnia pojawiły się formacje taneczne Paradox, młodzi tancerze i sportowcy z Fabryki Ruchu oraz wokaliści z Sandomierskiego Studia Piosenki.

Ponadto dzieci miały możliwość wzięcia udziału w animacjach i zabawach – Stacyjkowo, wśród atrakcji dominowało malowanie twarzy, motywem dominującym była oczywiście truskawka. Także sandomierskie restauracje włączyły się truskawkową akcję, przygotowując smakowite potrawy z truskawką w roli głównej.

Podczas niedzielnego popołudnia odbył się cykl koncertów, jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół HambaWenah wprowadzając publiczność w wakacyjne nastroje za przyczyną muzyki z różnych krańców świata. Jako kolejny na sandomierskiej scenie wystąpił Janusz Radek prezentując swoje najbardziej znane utwory, wśród których znalazły się między innymi „Serwus Madonna”, „Królowa Nocy”.

Jako gwiazda Truskawkowej Niedzieli zaprezentowała się Ania Rusowicz z zespołem. Jej bogaty repertuar zapewnił zabawę uczestnikom święta truskawki do późnych godzin wieczornych. Ania Rusowicz zaśpiewała swoje największe przeboje w tym „Ślepa miłość” czy„Za daleko mieszkasz miły”- utwór pochodzący z płyty jej mamy – Ady Rusowicz.

info: UM Sandomierz

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>