Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nawałnica w gminie Gorzyce. Zerwane dachy, uszkodzony dom 7-osobowej rodziny

Czerwiec 18, 2016 8:44 AM

9 zerwanych lub uszkodzonych dachów, w tym jeden budynek mieszkalny wyłączony z użytku – to wstępny bilans strat po nawałnicy, jaka przeszła w piątkowe popołudnie.

Z miejscowości Wrzawy strażacy otrzymali informację o 8 zdarzeniach. Wiatr zerwał lub uszkodził dachy 3 budynków mieszkalnych i 5 gospodarczych. W Zalesiu Gorzyckim uszkodzeniu uległ budynek, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Strażacy pomagali również uprzątnąć z dachu i balkonu domku jednorodzinnego zwalone konary drzew.

Oprócz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu pracował również powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który sprawdzał stan techniczny budynków. Jeden z nich należący do 7-osobowej rodziny z Wrzaw został wyłączony z użytku. Rodzina z pięciorgiem dzieci od gminy otrzymała pomieszczenie tymczasowe w budynku Centrum Wsparcia w Gorzycach.

Szkody, jakie wyrządziła wichura w budynku są ogromne. Podmuch wiatru wyrwał ścianę szczytową, uszkodził nadproża. Na budynku widać również spore pęknięcia, dlatego ze względów bezpieczeństwa rodzina nie mogła pozostać w miejscu swojego zamieszkania i została objęta opieką.

W poniedziałek po rozeznaniu sytuacji bytowej rodzin, gorzycki Ośrodek Pomocy Społecznej udzieli poszkodowanym stosowną pomoc.

Natomiast już dziś, Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy i Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek apelują do firm budowalnych o pomoc w odbudowie domu dla rodziny. – Prosimy firmy, ludzi dobrej woli i wszystkich, którzy chcieliby pomóc, o wsparcie. Poszukujemy firm, które mogłyby przekazać bezpłatnie materiały budowalne, czy pomóc w odbudowie domu. Wierzymy, że ludzi dobrej woli nie brakuje i za kilka tygodni dzieci będą mogły wrócić do swojego odnowionego i bezpiecznego domu.

Firmy, które chciałyby się włączyć w odbudowę domu 7-osobowej rodziny proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gorzycach pod nr tel. 15 83 23 25.

foto&źródło: Gmina Gorzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>