Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Kobiety o kobietach (fotoreportaż)

Czerwiec 20, 2016 5:08 PM

Kobiety różnych profesji, w różnym wieku, ale wszystkie z pasją i oddaniem działające na swoich poletkach zawodowych, społecznych, ale także rodzinnych, wśród których nie zabrakło reprezentantek Tarnobrzega, spotkały się na IV Forum Kobiet Podkarpacia im. dr Grażyny Gęsickiej. Wydarzenie odbyło się w Zamku w Baranowie Sandomierskim.

Tematem przewodnim forum była aktywność kobiet w życiu publicznym. Jak jednak zaznaczyła Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Lenart, nie tylko kobiety piastujące ważne stanowiska zasługują na przywołanie podczas takich spotkań.

- Kobiety w dziejach świata odgrywały różne role, najczęściej jednak były strażniczkami ogniska domowego. Ta rola do dnia dzisiejszego jest nie mniej ważna. To rola, którą kobietom wskazała tradycja i religia chrześcijańska – mówiła wojewoda Leniart.

Podczas forum podkreślano jednak także i to, jak znakomicie współczesne kobiety godzą życie prywatne, role żon i matek nie rezygnując z zawodowych, czy społecznych ambicji.

Wśród prelegentów wystąpili jeszcze między innymi: Elżbieta Bojanowska – wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedzialna za departament polityki senioralnej i departament pomocy społecznej, a także reprezentująca to samo ministerstwo wiceminister Renata Szczęch, której podlega departament współpracy międzynarodowej i departament wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poruszano też tematykę zdrowia kobiet i nie tylko. O tzw. czujności onkologicznej w swoim wystąpieniu mówiła prof. Bożena Karczmarek-Borowska, kierownik Kliniki Onkologii Klinicznej w Rzeszowie. Z kolei działalność Fundacji SOS Życie, nakierowanej głównie na zwiększenie dostępności do badań profilaktycznych, przybliżyła szefująca fundacji Łucja Bielec.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Katarzyna Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>