Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowy proboszcz na Serbinowie

Czerwiec 27, 2016 5:14 PM

Ks. Jan Biedroń, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, obejmie funkcję proboszcza po zmarłym przed tygodniem księdzu prałacie Michale Józefczyku w parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Nowy proboszcz sarbinowskiej parafii, ks. Jan Biedroń – doktor teologii, kanonik gremialny Sandomierskiej Kapituły Katedralnej, wikariusz Biskupi ds. duchowieństwa diecezjalnego. Ks. Biedroń rodził się 1963 r. we Frysztaku, parafia Stępina, diecezja rzeszowska. W latach 1970-1978 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Stępinie, a po jej ukończeniu do Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie. Świadectwo dojrzałości otrzymał w r. 1982. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W 1988 obronił pracę magisterską z liturgiki napisaną na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod kierunkiem prof. dra hab. Jerzego Józefa Kopcia CP. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1988 w katedrze przemyskiej z rąk biskupa Ignacego Tokarczuka.

W latach 1988-1993 ks. Jan Biedroń pracował jako wikariusz w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim. Po reorganizacji diecezji w 1992 został inkardynowany do diecezji sandomierskiej. W 1992 biskup Wacław Świerzawski mianował go diecezjalnym duszpasterzem rodzin. Funkcję tę pełnił do r. 1994. W 1993 został przeniesiony z Gorzyc do Sandomierza – parafii p.w. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Tam pracował jako wikariusz i jako diecezjalny duszpasterz rodzin. W 1994 r. został skierowany na specjalistyczne stacjonarne studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kierunkiem studiów była specjalizacja Duszpasterstwo rodzin w ramach teologii pastoralnej. W 1996 r. zdał egzamin licencjacki, natomiast w 1998 zakończył studia doktoranckie, przedstawiając pracę doktorską pt. „Małżeństwo chrześcijańskie jako komunia osób w świetle posoborowych dokumentów Kościoła”.

W listopadzie 1999 r. ks. Biedroń został mianowany prorektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Od tego też roku był wykładowcą w WSD oraz w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. Od 25 czerwca 2004 r. jest rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Info: UM Tarnobrzeg/nota biograficzna
źródło: Wikipedia/fot: ks. Adam Stachowicz

8 Responses to Tarnobrzeg: Nowy proboszcz na Serbinowie

 1. zzzzz Odpowiedz

  27 czerwca 2016 at 18:41

  Biedroń prezydentem, Biedroń proboszczem… świat się kończy.

  • TBG Odpowiedz

   27 czerwca 2016 at 20:09

   I w jakim celu taki wpis? Czy Ty kolego wybierałeś sobie nazwisko? Jeśli miałbyś nazwisko, które nosi jakaś popularna (w aspekcie negatywnym) postać, pisałbyś to samo? Jeśli nie to zamilknij, bo raczej nie masz nic więcej do powiedzenia, a na pewno nie w temacie sensu stricto.

   A co do artykułu, to oczywiście nikt nie zastąpi Księdza Michała i nic już nie będzie takie samo. Niemniej jednak dobrze, że tak ważna w całej diecezji i jedna z najważniejszych w metropolii będzie zarządzana przez osobę inteligentną i ambitną, doktora teologii i rektora WSD. Oby ksiądz doktor kontynuował dzieło swojego wielkiego i zarazem skromnego poprzednika – ojca tej parafii i zarazem wielkiego tarnobrzeżanina.

 2. Kef Odpowiedz

  30 czerwca 2016 at 14:47

  Nie wolno zniesławiać ludzi. A może chcesz ukryć swoje grzechy? Wstyd.

 3. mieszkaniec Serbinowa Odpowiedz

  30 czerwca 2016 at 15:09

  Jestem mocno zaniepokojony wyborem nowego Proboszcza. To bardzo mocne zarzuty „…” i „aaaa” i wątpię aby były wyssane z palca gdyż w internecie nie jest się anonimowym. Na górze z pewnością dobrze wiedzieli kogo mianują proboszczem.

 4. Kef Odpowiedz

  30 czerwca 2016 at 22:38

  A ja nie, bo to dobry i ofiarny ks. TO JEST ODPOWIEDNI CZŁOWIEK NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU.
  OTOCZMY KS. JANA MODLITWĄ A PAN SAM DZIEŁO POPROWADZI.
  SZCZĘŚĆ BOŻE KS. JANIE NA NOWEJ PARAFII.

 5. ... Odpowiedz

  1 lipca 2016 at 00:05

  Chciałem przeprosić za wcześniejszy komentarz który napisałem pod wpływem emocji wywołanych innymi komentarzami i opiniami.Oceniać będzie można dopiero po pewnym czasie a na razie niech ksiądz się wprowadzi i zadomowi w nowej parafii.

 6. tbg Odpowiedz

  1 lipca 2016 at 15:11

  To bardzo poważne zarzuty, które chyba powinna sprawdzić policja.

 7. Tarnobrzeżanin88 Odpowiedz

  2 lipca 2016 at 10:11

  do … – czyli ksiądz jednak już nie jest pedofilem? Ksiądz lub inna osoba, której zależy na dobru parafii powinna złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez Ciebie przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>