Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Skoki spadochronowe dla każdego. Czym są skoki tandemowe?

Czerwiec 29, 2016 3:46 PM

Dzięki skokom tandemowym, które dostępne są dzisiaj także w Polsce, praktycznie każdy może spełnić swoje marzenia o skoku ze spadochronem – bez żadnego wcześniejszego przygotowania, badań lekarskich czy świetnej kondycji.

Emocje towarzyszące skokom spadochronowym są niezwykłe. Jeżeli jednak dotychczas wydawało ci się, że są one zarezerwowane tylko dla osób po specjalnych szkoleniach oraz z wypchanym portfelem, jesteś w błędzie. Dzięki skokom tandemowym możesz przeżyć niecodzienną przygodę bez przepłacania – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a raczej myszki, ponieważ rezerwację na skok w tandemie można wykonać wygodnie przez internet.

NA CZYM POLEGAJĄ SKOKI SPADOCHRONOWE W TANDEMIE?

Nietrudno się domyślić, że w skoku tandemowym biorą udział dwie osoby – to pasażer oraz pilot tandemu. Pasażerem może zostać praktycznie każda osoba, która spełnia podstawowe wymagania, natomiast pilotem zwykle jest instruktor spadochroniarstwa, który ma za sobą często po kilka tysięcy podobnych skoków.

Pasażer oraz pilot są spięci uprzężą tandemową. Spadochron wraz z automatem dla pełnego bezpieczeństwa znajduje się na plecach pilota tandemu i to on odpowiada za kwestie techniczne tego wydarzenia.

POCZUJ SWOBODNE SPADANIE NA SWOJEJ SKÓRZE

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoku tandemowego jest swobodne spadanie – tym terminem określa się czas od momentu wyskoku z samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronowego. To wtedy uczestnicy skoku spadają z prędkością, która dochodzi nawet do 200 kilometrów na godzinę – to jest jedna z niewielkich okazji, gdy można doznać spadania w przestworzach.

Chociaż swobodne spadanie trwa zwykle od 30 do 60 sekund zależnie od wysokości wyskoku, to jednak właśnie dla tych kilkudziesięciu sekund warto zdecydować się na skok spadochronowy. Po otwarciu spadochronu następuje kilkuminutowe opadanie w kierunku lądowiska – wtedy, już bez buzującej adrenaliny, można bliżej przyjrzeć się okolicy z perspektywy lotu ptaka. Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie, wobec tego nie stwarza ryzyka urazów.

GDZIE SKOCZYĆ I ILE TO KOSZTUJE?

Obecnie skoki tandemowe dostępne są w wielu miejscowościach w Polsce. Jeżeli chcesz umówić się na skok, możesz zrobić to bardzo łatwo, ponieważ wystarczy tylko wskazać datę i godzinę w internetowym formularzu na stronie organizatora, a potem uiścić opłatę. Można zakupić również w vouchery upominkowe i podarować komuś skok w tandemie – to kapitalnym pomysł na prezent na wieczór kawalerski lub panieński, ślub czy urodziny.

Za skoki tandemowe wcale nie trzeba płacić dużo – ceny zaczynają się od około 500 złotych w przypadku skoków z 3000 metrów, które dają 30 sekund swobodnego spadania, natomiast za skok z 4000 metrów i 60 sekund spadania w przestworzach bez otwartego spadochronu trzeba zapłacić od 700 złotych. Za około 200-300 złotych można dokupić również usługę wideorejestracji, dzięki której otrzymasz wyjątkowe zdjęcia i fotografie ze swojego wyczynu.

Dodatkowe informacje związane ze skokami tandemowymi znajdziesz pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.

materiał partnera