Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolarze wystartowali z Tarnobrzega do piątego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (fotoreportaż oraz video HD)

Lipiec 2, 2016 7:04 PM

Mieszkańcy Tarnobrzega mogli dziś dopingować na starcie kolarzy, ścigających się w 27. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze wystartowali z Placu Bartosza Głowackiego.

Zanim jednak rozpoczęło się prawdziwe ściganie, peleton przejechał honorową pętlę ulicami miasta, co spowodowało kilkunastominutowe utrudnienia dla kierowców, bowiem część ulic była nieprzejezdna. Tuż po godzinie 10 nastąpił start ostry i kolarze już w sobie właściwym tempie wyruszyli na trasę piątego, liczącego 195 km etapu, z metą w Krośnie.

Kolarze przejechali między innymi przez Baranów Sandomierski, Mielec, Przecław i Strzyżów. Przez kolarzy etap do Krosna nazwany jest „królewskim” z powodu dwóch podjazdów pod zamek Kamieniec. W tym roku kolarze dwukrotnie wspinali się krętą, wąską drogą pod miejsce, które zainspirowało hrabiego Aleksandra Fredrę do napisania „Zemsty”.

W tegorocznym wyścigu udział wzięło 128 kolarzy z 22 zawodowych i amatorskich ekip. Zwycięzcą ostatniego etapu i całego wyścigu został Białorusin Yauhen Sobal reprezentujący grupę Mińsk Cycling Club, który na mecie dzisiejszego etapu zameldował się z czasem 4:56.45. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Ukrainiec Timur Malejew z Isd-Jorbi , trzecie zaś Holender Jasper Hamelink z Metec. Na czwartym miejscu wyścig zakończył pierwszy Polak – Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice.

Po starcie seniorów na tarnobrzeskim rynku odbył się Mini Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, w którym ścigali się najmłodsi mieszkańcy miasta.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

One Response to Kolarze wystartowali z Tarnobrzega do piątego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (fotoreportaż oraz video HD)

  1. rowerzysta amator Odpowiedz

    3 lipca 2016 at 22:45

    Ile kosztuje taki wyczynowy rowerek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>