W Sandomierzu będą uczyć śpiewać dawne, słowiańskie pieśni

Warsztaty śpiewu białego realizowane są w ramach projektu „Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane”, który ma na celu uchronienie od zapomnienia stare pieśni, poprzez odnajdywanie ich, rejestrowanie i przekazywanie młodszym pokoleniom.

Zajęcia odbędą się w Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 20 (sala na dole, za kinem)

poniedziałek, środa i piątek – 12:00
wtorek i czwartek – 17:00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, początkujących oraz śpiewających, którzy zainteresowani są słowiańskimi pieśniami!

Podczas warsztatów, będziemy uczyć się pieśni tradycyjnych, pochodzących z naszego regionu, zebranych podczas badań terenowych w południowo-wschodniej Polsce. Poznamy technikę śpiewu otwartego oraz nauczymy się kilku pieśni pochodzących z naszego regionu. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat tradycji ludowych, będą mogli dowiedzieć się o tym, jak wolny czas spędzali nasi pradziadkowie i co wtedy śpiewali.

Zajęcia przygotowuje i poprowadzi Aleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka dwóch folkowych projektów muzycznych Kipikasza i Dziadowski Projekt, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna w roku 2016. Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Sama zajmuje się także prowadzeniem zajęć ze śpiewu tradycyjnego, poszukuje osób, które pamiętają jeszcze „co się kiedyś śpiewało”. Obecnie specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela.

Dobrany repertuar znacznie różni się od tego, co możemy usłyszeć np. w zespole Mazowsze, czy na zajęciach z muzyki ludowej w ośrodkach kultury, dlatego określany jest mianem muzyki tradycyjnej.

Warsztaty realizowane są w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp wolny!

foto&info: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content