Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Odzyskiwanie odszkodowań OC – o jakie roszczenia może ubiegać się poszkodowany?

Lipiec 18, 2016 1:26 PM

Wzmożony ruch, chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu zdarzeń, które odbijają piętno na zdrowiu poszkodowanych. Odpowiedzialność za szkodę majątkową i osobową spoczywa na ubezpieczycielu, u którego sprawca wypadku wykupił polisę OC. O jakie świadczenia mogą jednak ubiegać się poszkodowani?

ODSZKODOWANIE ZA USZCZERBEK NA ZDROWIU TO TWOJA SZANSA

Poszkodowani w wypadkach bardzo często doznają dotkliwych obrażeń ciała. Stają przed koniecznością długiego leczenia i mozolnej rehabilitacji. Za doznany uszczerbek na zdrowiu należne są świadczenia odszkodowawcze, która obejmują m. in.

- zwrot kosztów leczenia
- zwrot kosztów rehabilitacji
- zwrot kosztów poniesionych na leki i sprzęt do rehabilitacji
- zwrot kosztów dojazdów- do placówek medycznych
- zwrot kosztów poniesionych na konsultacje specjalistyczne
- zwrot kosztów poniesionych na opiekę po wypadku
- zwrot kosztów specjalistycznej diety po zdarzeniu drogowym
- wyrównanie z tytułu utraconego dochodu
- renta w przypadku nierokowania na poprawę

Decydując się na odzyskiwanie odszkodowań OC musimy skrupulatnie gromadzić wszelką dokumentację medyczną i rachunki poświadczające wydatki poniesione na leczenie i rehabilitację.

ZADOŚĆUCZYNIENIE TO TWOJA REKOMPENSATA ZA BÓL I CIERPIENIE

Świadomość odszkodowawcza wśród naszych rodaków stale rośnie. Nadal jednak bardzo często poszkodowani nie wiedzą, że oprócz rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu należne jest im zadośćuczynienie za ból i cierpienie. Warto podkreślić, że roszczenie to stanowi główny składnik uzyskiwanych świadczeń i w ramach jego poszkodowani mogą wywalczyć znaczne środki pieniężne. Zadośćuczynienie obejmuje m. in.

- stany lękowe po wypadku
- depresje
- ból doznany na skutek wypadku i zabiegów medycznych
- spadek komfortu życia
- rezygnację z realizacji planów życiowych

Zadośćuczynienie ma formę całkowicie uznaniową, a to oznacza, że w żadnych przepisach nie znajdziemy konkretnego taryfikatora, który określi należne nam środki. Wysokość zadośćuczynienia zależeć będzie tylko od rzetelności uzasadnienia wniosku. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności negocjacyjnych korzystniej jest zlecić odzyskiwanie odszkodowań OC kancelarii odszkodowawczej, która posiada bogate doświadczenie w rozmowach z Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

UBEZPIECZYCIEL ZAPŁACI ZA TWÓJ USZKODZONY POJAZD

Kiedy na skutek wypadku uszkodzeniu ulega nasz pojazd ubezpieczyciel ma obowiązek przywrócić go do stanu sprzed zdarzenia. Dlatego odzyskiwanie odszkodowań OC obejmuje też dochodzenie zwrotu kosztów naprawy pojazdu. Poszkodowani mają też prawo do zwrotu środków wydanych na holowanie pojazdu i wynajem pojazdu zastępczego na czas naprawy.

materiał partnera