Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Utrudnienia i ograniczenia w ruchu w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży

Lipiec 18, 2016 12:33 PM

Zamknięte ulice wokół Starego Miasta oraz bulwar nad Wisłą, nieczynna giełda, zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu – w sobotę 23. lipca br. na sandomierzan i turystów czekają spore utrudnienia i ograniczenia, w związku z uroczystościami Światowych Dni Młodzieży.

W sobotę od godziny 6 do 23 zamknięty zostanie ruch kołowy w rejonie Starego Miasta, w tym ulice: Bartolona, Browarna, Bulińskiego, Długosza, Forteczna, Katedralna, Krótka, Mały Rynek, Mariacka, Oleśnickiego, Podwale Dolne, Podwale Górne, Rewery, Rynek, Sokolnickiego, Szpitalna, Tatarska, Tkacka, Zamkowa, Żydowska. Od 6 do 22 zakaz  ruchu kołowego jak i dla pieszych obowiązywać będzie na terenie Bulwaru nad Wisłą.

Już w piątek od godziny 18 zakazem handlu objęty będzie plac giełdy towarowej, na którym zorganizowany zostanie bezpłatny parking. Zakaz handlu obowiązywać będzie do północy w sobotę.

W sobotę na terenie Sandomierza nie będzie można sprzedawać, spożywać oraz wnosić napojów alkoholowych. Zakaz ten obowiązywać będzie przez całą dobę.

Ze szczegółowym programem uroczystości oraz wszelkimi informacji jej dotyczącymi można zapoznać się na stronie internetowej Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Diecezji Sandomierskiej http://sdmsandomierz.pl.

6 Responses to Sandomierz: Utrudnienia i ograniczenia w ruchu w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży

 1. Kamilo Odpowiedz

  18 lipca 2016 at 10:57

  Bez zadnego sensu ten zakaz sprzedawania alkoholu XD wystarczy ze wlasciciel sklepiku będzie sprzedawal bez paragonu a po tej całej głupiej akcji wybije sobie na kasie ilość sztuk browaru czy tam flaszek jakie sprzedal i wszystko wroci do normy na papierze :D

 2. turysta Odpowiedz

  18 lipca 2016 at 11:59

  Nie życzę sobie aby ludzie, którzy nie potrafią upilnować swoich owieczek ograniczali moją wolność zakazując sprzedaż i spożywanie alkoholu. Przecież alkoholu dzieciom i młodzieży do lat 18 nie sprzedają. Pozostali potrafią myśleć. To się w głowie nie mieści co „czarni” wymyślają. Pamiętam weekend kiedy w Krakowie miał być papież, w całym województwie małopolskim wprowadzili prohibicję i nawet w odległym Zakopanym nie można było kupić alkoholu… Czy to jest normalne? Co miało Zakopane do wizyty papieża w Krakowie? Władza w rękach kościoła nie ułatwia życia mieszkańcom.

 3. TBG Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 20:09

  Szanowni Państwo, ta uchwała jest nieważna, gdyż jest wydana z naruszeniem prawa. Nie można wprowadzać zakazu sprzedaży, podawania, spożywania i wnoszenia alkoholu na terenie CAŁEJ Gminy.

  Jest to sprzeczne z art. 14 ust. 6 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który stanowi: „W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych.”.

  Miejsca te muszą być jednak zindywidualizowane i szczegółowo określone, nie zaś generalne (a takim określeniem jest Gmina Miejska Sandomierz). Pogląd ten potwierdza orzecznictwo sądów administracyjnych. Oto przykłady tez:

  „1. Przepis art. 14 ust. 6 ustawy z 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ustanawia kompetencję do wprowadzenia dodatkowych zakazów sprzedaży napojów alkoholowych o charakterze stałym bądź też czasowym na wyznaczonych obszarach gminy ze względu na charakter tych miejsc, a już nie ze względu na wagę odbywających się tam uroczystości czy wydarzeń.” (IV SA/Po 977/11)

  „Rada gminy ustanawiając na podstawie art. 14 ust. 6 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1231 ze zm.) ogólny zakaz sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie wszystkich stacji paliwowych, wykroczyła poza upoważnienie ustawowe, o którym mowa w tym przepisie, ponieważ kreowanie takich generalnych zakazów należy wyłącznie do ustawodawcy.” (VI SA/Wa 1822/05)

  „Przepisy gminne wydawane na podstawie art. 14 ust. 6 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230 ze zm.) w celu wskazania innych aniżeli wymienione w art. 14 ust. 1 – ust. 5 tej ustawy miejsc, obiektów lub obszarów, w odniesieniu do których dodatkowo wprowadza się (czasowo lub stały) zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych, powinny posługiwać się takimi zwrotami językowymi, które pełnią funkcje semantyczne nazw jednostkowych lub grupowych określonych miejsc, obiektów i pozwalają je indywidualizować i odróżniać (także ze względu na ich charakter) od innych tego samego rodzaju miejsc, obiektów lub obszarów publicznych na terenie gminy.” (III RN 11/97)

  „Rady gminy są upoważnione do podejmowania – na podstawie art. 14 ust. 6 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35, poz. 230 ze zm.) – uchwał ustanawiających zakaz spożywania alkoholu w wyznaczonych miejscach publicznych.” (III ARN 18/94)

 4. tbg Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 21:25

  A ja miałem jechać na giełdę po ogórki !!! Co to ma znaczyć że nie ma giełdy ?!?!
  SHIT

 5. Kaczka Odpowiedz

  22 lipca 2016 at 21:54

  Dobrze by było gdyby sprzedawcy z całej Gminy Sandomierz podliczyli straty i zawnioskowali do Gminy o pokrycie strat. Może ktoś by się wreszcie czegoś nauczył.

  • TBG Odpowiedz

   22 lipca 2016 at 22:03

   W Krakowie tak mieszkańcy zrobili, więc tutaj też się da. Mogę pomóc w sporządzeniu odpowiedniego pisma, jednakże musiałaby być inicjatywa ze strony Sandomierzan :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>