Siarka Tarnobrzeg odpadła z Pucharu Polski. Tarnobrzeska drużyna uległa Sandecji Nowy Sącz dopiero w dogrywce (fotoreportaż oraz video HD)

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Siarka Tarnobrzeg przegrała po dogrywce z Sandecją Nowy Sącz 2:4 w meczu 1. rundy Pucharu Polski. Do dogrywki Siarkowcy doprowadzili w 90 minucie po bramce strzelonej przez Daniela Koczona.

Już w 8 minucie podopieczni trenera Gąsiora wyszli na prowadzenie, dzięki bramce zdobytej z rzutu karnego przez Marcina Stefanika. Do wyrównania goście doprowadzili w 49 minucie, kiedy to podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Małkowski. W 70 minucie pierwszoligowiec wychodzi na prowadzenie po bramce Bartłomieja Dudzica.

To nie był jeszcze koniec emocji w tym meczu, w 90 minucie na listę strzelców wpisuje się Daniel Koczon, co oznacza że o tym, kto awansuje do 1/16 Pucharu Polski zadecyduje dogrywka. W dodatkowym czasie gry fantastyczną dyspozycją strzelecką popisuje się Maciej Małkowski, który trafia do bramki Siarki w 99 i 102 minucie notując hat-tricka i zapewniając tym samym awans Sandecji do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Już za tydzień Siarka rozpoczyna walkę w lidze, pierwszym przeciwnikiem tarnobrzeskiego klubu będzie Radomiak Radom. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 30. lipca br. w Tarnobrzegu, początek godz.17.

2:4 – Małkowski 102′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 9. Marcin Stefanik, 25. Krzysztof Suchecki – 14. Jakub Głaz (56, 5. Mateusz Czyżycki), 8. Marcin Stromecki, 20. Grzegorz Płatek (77, 7. Kamil Lewandowski), 19. Michał Dawidowicz (105, 16. Mateusz Wawrylak), 17. Hubert Tomalski – 11. Daniel Koczon.

SANDECJA: 16. Łukasz Radliński – 22. Mateusz Bartków, 28. Michal Piter-Bučko, 5. Dawid Szufryn, 24. Kamil Słaby – 37. Bartłomiej Dudzic, 33. Bartłomiej Kasprzak (80, 20. Adrian Danek), 7. Grzegorz Baran (46, 18. Michał Gałecki), 11. Maciej Korzym (63, 21. Sebastian Leszczak), 8. Maciej Małkowski – 26. Filip Piszczek

żółte kartki: Tomalski, Stefanik, Czyżycki, Waleńcik – Baran, Małkowski, Piter-Bučko, Bartków, Leszczak, Słaby, Piszczek.
czerwona kartka: Kamil Słaby (113. minuta, Sandecja, za drugą żółtą).

ROW 1964 Rybnik – Stomil Olsztyn 1:3
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Pogoń Siedlce 2:1 pd.
KKS 1925 Kalisz – Polonia Bytom 1:0
Wda Świecie – Puszcza Niepołomice 1:2 pd.
Olimpia Zambrów – GKS Tychy 2:1

Losowanie 1/16, 1/8 oraz 1/4 finału odbędzie się 25 lipca o godz. 13:00. Mecze 1/16 finału zostaną rozegrane 10 sierpnia.