Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jezioro Tarnobrzeskie: „Pylący problem” wciąż nierozwiązany. Plażowicze wracają do domu w tumanach pyłu i kurzu (zdjęcia oraz video HD)

Lipiec 25, 2016 3:47 PM

Tumany pyłu unoszące się nad drogą wyjazdową znad Jeziora Tarnobrzeskiego dokuczają przede wszystkim pieszym i rowerzystom, choć i kierowcy aut nie posiadających klimatyzacji, raczej na tym odcinku okna nie otworzą. Problem który istnieje od początku funkcjonowania miejskiego akwenu, również w obecnym sezonie nie został rozwiązany.

Ulica Kajmowska będąca drogą wyjazdową znad jeziora, co roku oferuje wypoczywającym „niezapomniane atrakcje”. Po sezonie zimowym są to niezliczone dziury, w sezonie letnim zaś ogromne tumany pyłu i kurzu.

Przed trwającym właśnie sezonem droga pokryta została nową nawierzchnią. – W ramach przygotowań do sezonu letniego nad Jeziorem Tarnobrzeskim droga będzie „wykorytowana”, uzupełniona kruszywem płukanym, dzięki czemu będzie troszeczkę mniejsze pylenie – mówił w kwietniu br. wiceprezydent Wojciech Brzezowski.

I choć dziury rzeczywiście zniknęły, to droga niestety nadal „pyli w najlepsze”. Co więcej mimo prognoz pogody zapowiadających upalną pogodę, droga ta nie była zraszana wodą, co choć na chwilę ułatwiło by powrót znad jeziora zarówno plażowiczom jak i uczestnikom festiwalu Siarki, Ognia i Bębnów.

„Pylący problem” rozwiązałoby wyasfaltowanie drogi. Kiedy jednak ono nastąpi, wciąż nie wiadomo. Według opracowanej strategii rozwoju Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego, gminy skupione w TOW czyli Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Gorzyce i Grębów, otrzymają do 2020 r. ponad 80,6 mln zł . W ramach tego projektu w Tarnobrzegu, na nowo zagospodarowanych zostanie niemal 100 hektarów zdegradowanych przez przemysł siarkowy. Tereny te znajdują się wokół Jeziora Tarnobrzeskiego.

foto&video: Piotr Morawski

9 Responses to Jezioro Tarnobrzeskie: „Pylący problem” wciąż nierozwiązany. Plażowicze wracają do domu w tumanach pyłu i kurzu (zdjęcia oraz video HD)

 1. Z rana z jeziora Odpowiedz

  25 lipca 2016 at 15:59

  Można wracać (na prawo) w kierunku Miechocina tam jest długi odcinek asfaltowy do miasta.

 2. dudzik Odpowiedz

  25 lipca 2016 at 16:27

  Kolego, w kierunku Miechocina z festiwalu wracać się nie dało

 3. Tbg Odpowiedz

  25 lipca 2016 at 17:27

  I za co oni biorą te 6zł przy wjeździe ?!? Po każdorazowym pobycie nad jeziorem trzeba myć auto !! Ok jak biorą za coś kase niech zrobią droge ! Tylke kasy co kasują za wjazd na pewno można bylo by zrobić jakąś ładną drogę…

 4. Cezary Odpowiedz

  25 lipca 2016 at 19:43

  Urzędnicy odpowiadający za tą „drogę” widocznie mają w d. mieszkańców bo oni głównie wracają piechotą. Łokolica nie wdycha pyłu i kurzu bo wraca autem. Betonowe płyty z odzysku położyli by i po sprawie.

 5. Magnus Wampyr Daoloth Odpowiedz

  26 lipca 2016 at 01:26

  „Niedobra” komuna potrafiła wyasfaltować X kilometrów wokół wyrobiska w trakcie eksploatacji, artystów wyzwolicieli poprzedniego systemu i obecnych włodarzy problem przerasta, kolejny już rok. Zraszanie wodą, bueheheh. Albo „uzupełnienie kruszywem płukanym” – niech UM i ludzie odpowiedzialni za taki stan rzeczy „kruszywem płukanym” sobie lepiej stan umysłowy uzupełnią.

 6. Łukasz Odpowiedz

  26 lipca 2016 at 08:56

  W Szwecji używają specjalnego płynu który jakby skleja całość i się tak nie pyli,utrzymuje się od miesiąca do dwóch,w zależności od opadów.Jakaś alternatywa gdy kasy brakuje.

 7. Michał Odpowiedz

  27 lipca 2016 at 15:02

  to już parasole maja lepsze-asfaltowe dojazdy do swoich jonagoldów, niz Tbg drogę nad jezioro, którym miasto tak bardzo się szczyci i stara promowac.

 8. Łysy Odpowiedz

  28 lipca 2016 at 10:06

  Masztalerz miał to załatwić to wolał sie bujać z woprowcami.

 9. Legionista Odpowiedz

  28 lipca 2016 at 12:51

  Kosmiczna droga!Brawo władze miasta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>