Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Przebudowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury za kwotę rzędu 19 mln (video)

Sierpień 2, 2016 2:56 PM

Tarnobrzeski magistrat ma szanse pozyskać bardzo duże pieniądze na przebudowę Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Powstał już projekt wart około 19 mln zł, zaakceptowany przez Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego.

Projekt zakłada remont i renowację TDK wraz z rozbudową i przebudową oraz zakupem wyposażenia, m.in. nagłośnienia i kina letniego. – Budynek będzie wyglądał zupełnie inaczej, będzie atrakcyjny dla wszystkich którzy będą z niego korzystać – tłumaczył dziś prezydent Tarnobrzega. – Część zabytkowa będzie odrestaurowana zaś pozostała część czyli ta pochodząca z lat 70 – tych, będzie przebudowana i rozbudowana – dodał.

Planowane zmiany w TDK dotyczą m.in. remontu sali kameralnej i powiększenie sali widowiskowej. – Teraz mamy tam 318 foteli, po remoncie będzie ich 386, przy czym w razie potrzeby będzie można dostawić dwa dodatkowe rzędy co daje 438 foteli. W końcu możemy mieć prawdziwy dom kultury – tłumaczył prezydent.

- Nowa kondygnacja będzie budynkiem trzykondygnacyjnym, na poziomie zerowym będzie hol, na poziomie drugiego piętra będzie administracja i sale warsztatowe, które również będą znajdowały się na trzecim piętrze. W piwnicach będą toalety, zaś toalety dla niepełnosprawnych będą na poziomie zerowym – dodał.

Ogromne pieniądze na przebudowę TDK mają pochodzić z Ministerstwa Kultury. Do końca sierpnia marszałek województwa podkarpackiego przekaże nasz projekt wraz z czterema innymi stronie rządowej, która w ciągu dwóch- trzech miesięcy podejmie decyzje o tym, który z nich będzie finansowany. Dofinansowanie z ministerstwa wynosić będzie 85%, prace zaś rozpoczęły by się w 2017 roku.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

21 Responses to Tarnobrzeg: Przebudowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury za kwotę rzędu 19 mln (video)

  1. idtrhf Odpowiedz

    2 sierpnia 2016 at 15:12

    Kolejne pieniądze, które nie stworzą żadnego nowego miejsca pracy. Oczywiście to wspaniale, że będzie nowy ładny (mam nadzieje, że będzie tak wykonany), budynek. Ale to nie pociąga za sobą nic więcej… To nie oznacza, że do domu kultury, do kina będzie przychodzić więcej osób. Potrzebujemy dobrych dróg, połączeń kolejowych, obwodnicy z prawdziwego zdarzenia i promocji miasta wśród inwestorów/przedsiębiorców!!!!

    • Stanisław Anioł Odpowiedz

      2 sierpnia 2016 at 20:36

      przestań siać Rydzykowną demagogię !!!

    • Wikary Odpowiedz

      2 sierpnia 2016 at 20:42

      do Norberta te gorzkie żale!

      • idtrhf Odpowiedz

        4 sierpnia 2016 at 12:16

        Stanisław Anioł i Wikary to pewnie jedna osoba, która chce dwoić bezsensowne komentarze. Co ma NM do tego!? Prezydentem teraz jest kto inny. Mijają dni, tygodnie, miesiące a żadnego nowego inwestora nie widać! A to był jeden z punktów (przełomowej) “STRATEGII”!!!!! Miasto niestety się uwstecznia, ludzie nie chcą mieszkać w mieście, w którym nic się nie dzieje i nie ma przyszłości bo po co? Na mieście pustki bo ludzie nie mają pieniędzy albo mija się non stop te same twarze. Nie tędy droga.

  2. ewa Odpowiedz

    2 sierpnia 2016 at 15:24

    Panie prezydencie głosowałam na Pana dlatego, że miał Pan ściągnąć inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy i obniżyć podatki.

    A nie dlatego, że za 19 milionów zł zwiększy Pan liczbę foteli w TDK z 318 do 386 a nawet 438. Ani nie dlatego, że “Nowa kondygnacja będzie budynkiem trzykondygnacyjnym” cokolwiek by to miało znaczyć.

    • Stanisław Anioł Odpowiedz

      2 sierpnia 2016 at 20:41

      Gdyby głupota umiała fruwać to szybowałabyś jak gołębica. Co ma piernik do wiatraka. To, że wolisz żreć kiełabsę z biedry na plaży zamiast chodzić na wernisaże do TDK-u nie znaczy, że kultura w mieście ma być realizowana na trzepaku.

      • ewa Odpowiedz

        2 sierpnia 2016 at 21:14

        To fakt czytając twoje chamskie wpisy wiem, że ty potrzebujesz kultury, elementarnej kultury osobistej.

        Moim zdaniem trzeba inwestować w coś co może dać ludziom pracę czyli w jezioro, tereny przemysłowe.

        Historia się powtaRZA zamiast chleba znowu mamy zabawę.

  3. poli Odpowiedz

    2 sierpnia 2016 at 17:45

    A co na to tarnobrzeski konserwator ktora częśc do ktorej nawiązuje stylem.heheh

    • Stanisław Anioł Odpowiedz

      2 sierpnia 2016 at 20:45

      dadzą mu pęto czosnku i bedzie na tak

  4. Przeciętny Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    2 sierpnia 2016 at 20:58

    hmm.. nie żeby coś ale po przeczytaniu treści można zauważyć, że miasto poniesie zaledwie 15% kosztów całego “remontu” TDK-u. To będzie około 2,85 mln zł. Biorąc pod uwagę niektóre rzeczy, które istnieją w naszym mieście (całkiem bezsensowne), uważam, że jest to bardzo dobra inwestycja. I tak jak wspomniał Pan Kiełb, w obecnym budynku ledwo co mieszczą się te wszystkie grupy dzieciaków, które uczęszczają tam na różnego rodzaju zajęcia. Choćby ze względu na tych młodych tarnobrzeżan to będzie dobra inwestycja. Pozdrawiam ;)

    • Wikary Odpowiedz

      2 sierpnia 2016 at 21:09

      w końcu jakiś głos rozsądku

      • mieszkaniec Odpowiedz

        3 sierpnia 2016 at 08:01

        Wyborcy go rozliczą za tych inwestorów, a sam budynek zupełnie nie wkomponuje się w starą część, kolejny słaby pomysł prezia. Może niech on tam siedzi w tym pokoju i nic nie robi, bo za co by się nie wziął to spitoli

  5. leggio Odpowiedz

    2 sierpnia 2016 at 21:15

    Super !!!! W innych miastach już dawno takie remonty zostały zrobione. Jestem całym sercem za !

  6. rodzic Odpowiedz

    2 sierpnia 2016 at 21:31

    i prośba w imieniu mojej córeczki: bardzo proszę zmienić kąt nachylenia podłogi widowni w części “kinowej” tak aby dorosły nie zasłaniał ekranu dziecku siedzącemu w kolejnym rzędzie…

  7. Marek Odpowiedz

    3 sierpnia 2016 at 08:34

    Porabany pomysł poco to temu nic nie brakuje co jest budujcie bloki zakłady pracy….

  8. kotek Odpowiedz

    3 sierpnia 2016 at 09:30

    dobrze by było gdyby w nowym kinie 95% repertuaru nie stanowiły kreskówki dla dzieci,filmy religijne,familijne i historyczne promujące tylko wzniosłe porażki Polaków sprzed lat.amen

  9. Dorian Odpowiedz

    3 sierpnia 2016 at 11:05

    jestem za, ale ten powyższy projekt to okrpone paskuctwo,przypomina bunkry Hitlera w Wilczym Szancu i wyglada jakby miał wpasować się w otoczenie poczty a nie pięknego budynku obok.

  10. Brak slow Odpowiedz

    3 sierpnia 2016 at 15:50

    Ciekawi mnie kto wpadł na taki pomysł bo napewno nie kiełb? Jak powstanie to liczcie ze liczba zatrudnień nie wzrośnie co zauważam nasz prezydent nie jest osoba wyszkolona bo nawet nie umie odpowiedzieć na proste pytania dziennikarzy i zostawia bez komentarza. Tylko jak dostaną dofinansowanie to skąd resztę pieniędzy weżną skoro ma powstać obwodnica a to nie jest mały koszt. Tylko teraz polscy kierowcy pozbywają sie aut bo nie stać ich na utrzymanie. Jak tu koleżanka wcześniej pisała ze bedą nowe stanowiska pracy to odpowiem tak licz sama na siebie. Tylko nasuwa sie myśl ile czasu jeszcze kiełb utrzyma ciepła posadkę skoro więcej mieszkańców nie jest za nim? A moze jeszcze niech lotnisko powstanie w Tarnobrzegu to będę miał blisko do samolotu?

  11. Wojtek Odpowiedz

    3 sierpnia 2016 at 18:58

    Te pomysły…. czas zmienić doradców…. Projekt bezsensu..stary budynek i nowoczesna bryła połączone w jedną całość. Kogoś ponosi rozdmuchane EGO.Czas zająć się prawdziwymi problemami z którymi borykają się mieszkańcy Tarnobrzega.

  12. okok Odpowiedz

    5 sierpnia 2016 at 11:01

    Gdzie jest praca ???????????????
    Gdzie so inwestory ?????

  13. inwestor Odpowiedz

    5 sierpnia 2016 at 11:42

    Wydamy prawie 20mln zł na remont TDK wiec jakaś firma będzie musiała to zrobić. To samo z obwodnicą, sama się nie wybuduje. Kolejne miliony pójdą na kanalizację. Znajomi króliczka już zacierają rączki, będą intrantne zleconka. Bedą inwestory…