Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zaplanuj wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sierpień 5, 2016 11:16 AM

A dlaczego nie? Jeśli dotąd uważałeś, że wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich to kosztowny wydatek, najwyższa pora zmienić zdanie. Przedstawiamy kilka tricków na to, jak obniżyć koszty wakacyjnego wyjazdu, nie tracąc przy tym na przyjemnościach, które czekają na Wyspach Kanaryjskich.

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii. To archipelag położony na Oceanie Atlantycki, który tworzą górzyste wyspy. Najważniejsze z nich, czyli czołowa siódemka, to: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, La Gomera, Feurteventura, La Palma, El Hierro. Niebywałą zaletą Wysp Kanaryjskich jest to, że można tam lecieć o dowolnej porze roku – zawsze trafimy na ładną, wakacyjną pogodę, przy której można beztrosko zażywać kąpieli wodnych i wypoczynku na plaży. Dlatego warto śledzić na bieżąco oferty biur podróży, gdyż w miesiącach takich jak marzec, październik czy listopad ceny są znacznie niższe niż te w ofercie letniej czy zimowej.

Podróż z Polski na wyspę Gran Canaria trwa około 5,5 godziny. To długo i dla wielu turystów tyle czasu w samolocie powoduje nie tylko niepokój, ale przede wszystkim dyskomfort. W związku z tym polecamy sprawdzić, czy nie lepiej wybrać pobyt 10-cio lub 14-dniowy. Wówczas mniej odczuwalne są nieprzyjemne skutki długiej podróży, a pod względem ceny także wychodzimy korzystniej.

Jeśli chcemy zwiedzić więcej niż jedną wyspę albo skorzystać z wycieczek fakultatywnych, nie wykupuj ich w Polsce. Polski przewoźnik nalicza dla siebie prowizję, a korzysta przecież z usług lokalnych firm! Będąc na miejscu okaże się, że wycieczki tematyczne są tańsze nawet o 50 euro, a przecież można jeszcze negocjować cenę. Dodatkowo, samodzielność pozwala nam na dowolne zarządzanie czasem. Jest to szczególnie ważne, gdy zwiedzamy obiekty takie jak Loro Park. To ogromny park zoologiczno-botaniczny na Teneryfie, połączony z parkiem rozrywki, gdzie przewodnicy potrafią skrócić czas wizyty nawet do 3 godzin! A przecież w tak krótkim czasie nie sposób dokładnie przyjrzeć się wszystkim zgromadzonym gatunkom roślin i zwierząt czy obejrzeć pokazu orek i delfinów. Podobnie rzecz ma się z wizytą na kilku wyspach. Zamiast jedno- wybierajmy kilkudniowe pobyty na tych wyspach, które są zlokalizowane obok siebie, np. Fuerteventura – Lanzarote czy Teneryfa – Gran Canaria.

Dodatkowe pieniądze można zaoszczędzić wyjeżdżając na własną rękę. W takim wypadku można wszystko zaplanować we własnym zakresie lub tylko część usług wykupić za pośrednictwem biura podróży. Loty na Wyspy Kanaryjskie można zarezerwować w niskiej cenie – albo w formie last minute albo kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W kwestii wakacji na Wyspach Kanaryjskich jedno jest pewne – na pewno warto!

artykuł promocyjny