Świetne starty żeglarek Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (video HD)

Młodzi żeglarze rywalizowali w regatach na Jeziorze Tarnobrzeskim, w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kategorii dziewcząt i chłopców. W regatach udział wzięło 73 zawodniczek i zawodników, reprezentujących województwa małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki z Jacht klubu Kotwica Tarnobrzeg, Aleksandra Bobula zdobyła mistrzostwo wygrywając 7 z dziesięciu wyścigów, srebrny medal zdobyła ubiegłoroczna mistrzyni Lilly May Niezabitowska trzecie miejsce zajęła Milena Materny z Kielc.

W kategorii chłopców I – miejsce zajął Borys Jarnot-Bałuszek z YK PTTK Beskid Nowy Sącz, II – miejsce przypadło Leonowi Gniadek KŻ Horn Kraków, III – wywalczył Igor Wierzbowski KŻ Horn Kraków.

W klasyfikacji województw I – miejsce i 19 pkt wywalczyła Małopolska, II – miejsce i 9 pkt Podkarpacie, III – najniższe miejsce na podium Świętokrzyskie 4 pkt.