Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: W wakacje dzieci się nie nudzą

Sierpień 14, 2016 11:56 AM

Robili raban, grali, śpiewali, malowali… Ale się działo! Około stu dzieci wzięło udział w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez MGOK w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu.

Zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne, gry, zabawy i szaleństwa – tak można podsumować serię zajęć wakacyjnych przygotowanych przez Miejsko-Gminny Dom Kultury. Spotkania odbywały się przez cały tydzień, codziennie, zarówno w Skopaniu, jak i w Baranowie Sandomierskim. Dzieci mogły bezpłatnie wziąć udział w zorganizowanych i prowadzonych przez instruktorów warsztatach, ale także pograć z rówieśnikami „w piłkarzyki”, czy gry planszowe.

Zajęcia były okazją do poznania tradycyjnych zabaw rodziców, czy dziadków, jak np. skakanie przez gumę, ciuciubabka, gra w miotłę i szczura. Było też przeciąganie liny, rzuty woreczkiem do celu, przechodzenie pod ruchomym drążkiem. Uczestnicy wykonali samodzielnie oryginalne kapelusze z papieru, zamieniali się w żywe obrazy na asfalcie, przekonali się, że grać można na wszystkim: kolanach, łyżkach, czy garnkach.

Były rebusy i zagadki muzyczne, śpiewanie w kanonie i nauka piosenki w nieokreślonym języku. Ostatniego dnia wszyscy wspólnie odśpiewali ulubione piosenki, sprawdzili się w konkurencjach zręcznościowych, pokosztowali soczystych arbuzów i słodkich czekoladek. Każdy, kto odwiedził tego dnia dom kultury, miał też szansę wziąć udział w loterii i wygrać ciekawe nagrody: latawce, maskotki, piłki i inne.

W spotkaniach wzięło udział ponad 100 maluchów z terenu gminy – mieszkańców, ale także turystów, którzy przyjechali z tak odległych zakątków świata, jak Hiszpania, czy Stany Zjednoczone. Zajęcia zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

foto&info:rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>