Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koziołek Matołek w Baranowie Sandomierskim

Sierpień 18, 2016 7:29 PM

Niezwykły gość odwiedzi wkrótce Baranów Sandomierski. Koziołek Matołek w środę 24 sierpnia zwiedzi Zamek oraz weźmie udział w imprezie „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”.

Bohater książek Kornela Makuszyńskiego mieszka, jak wiadomo w Pacanowie, ale lubi opuszczać rodzinne strony i podróżować po świecie. 24 sierpnia odwiedzi Baranów Sandomierski. Tego dnia, tradycyjnie już odbywać się będzie impreza pod hasłem „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”, organizowana przez tutejszą bibliotekę i MGOK.

Na początek Koziołek zwiedzi zamek. Przywitanie Gościa zaplanowano na dziedzińcu o 9.30. Podejmą go tam marchewką i kapustą dzieci oraz gospodarze zamku. Po zwiedzeniu Małego Wawelu Matołek uda się na stadion lekkoatletyczny, gdzie od 10.00 odbywać się będą rozgrywki sportowe, gry i zabawy, konkursy i zawody. Zaplanowano także głośne czytanie książeczek Kornela Makuszyńskiego (oczywiście o przygodach Gościa), dzieci będą mogły zrobić sobie z Koziołkiem zdjęcie, porozmawiać z nim, czy poczęstować kapustą. Będzie malowanie buziek, czy szaleństwa na dmuchańcach, które dla wszystkich tego dnia udostępnione będą bezpłatnie. Nie zabraknie też oczywiście słodyczy. A na koniec każdy uczestnik otrzyma upominek, który wręczy osobiście Koziołek Matołek.

Wydarzenie zostanie zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego, Miejskiej Komisji Zapobiegania Problemom Alkoholowym, Rady Osiedla oraz Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim.

info:rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>