Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Obwodnica, podatki i budżet obywatelski – konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega (video)

Sierpień 24, 2016 4:12 PM

Wybór ostatecznego wariantu budowy obwodnicy Tarnobrzega, planowa obniżka podatku od nieruchomości, osiem projektów budżetu obywatelskiego, stypendia dla sportowców  – to główne tematy dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

9 Responses to Obwodnica, podatki i budżet obywatelski – konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega (video)

 1. Wolne miasto Tarnobrzeg Odpowiedz

  24 sierpnia 2016 at 18:54

  Wyzwoliciel Tarnobrzega ! Wyzwoliciel Tarnobrzega ! Grzegorz Kiełb !

 2. Dobra zmiana Odpowiedz

  24 sierpnia 2016 at 19:14

  Aż 33 miliardy złotych powędrowało lub powędruje w tym roku z budżetu do polskich rodzin. To rekordowa pomoc socjalna, a na tym nie koniec. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku tego typu wydatki będą jeszcze wyższe.

  Prawie 17 mld zł kosztuje sztandarowy program rządu PiS – Rodzina 500+. Jeśli dodać do tego ok. 9 mld zł na pozostałe świadczenia rodzinne, to w sumie uzbiera się kwota 33 mld zł.

  • Polak Odpowiedz

   24 sierpnia 2016 at 19:57

   PiS swoje ciężko zarobione pieniądze rozdaje? Rozdają tylko po to aby wygrać kolejne wybory a los Grecji która dużo rozdawała jest bliski bo ktoś kiedyś ten dług będzie musiał spłacić.

   • Dorian Odpowiedz

    25 sierpnia 2016 at 16:18

    lepiej jak kasa szła na wielomilionowe odprawy,nagrody,fundusze dla całej armii kolesiów, na najdroższe na świecie autostrady, najdroższe na świecie stadiony. To wam nie przeszkadzało, tylko wam przeszkadza, że dzieci mają co zjeść i sie w co ubrać i pojechać na wakacje, ale nie wy wolicie jak was Miro i inny Zbycho okrada gdzieś pod śmietnikiem albo na stacji benzynowej. Gratuluje!

    • ewa Odpowiedz

     27 sierpnia 2016 at 15:35

     Teraz dopiero jest kolesiostwa do potęgi entej i marnowanie kasy. Platformo wróć, boś choć nieidealna, to przy 10000 razy lepsza od obecnego dziadostwa

 3. Matrix Odpowiedz

  24 sierpnia 2016 at 20:36

  Kiełb a nr do PUPu po przegranych wyborach pobrałeś?

 4. HKWD Odpowiedz

  27 sierpnia 2016 at 08:27

  Pytam sie Kielb gdzie obnizka podatkow. Dlaczego 50 osob wiecej pracuje w magistracie. Oszust Kielb a ludzie w TBG to ciekie bolki. Manipulowane prostackimi obiecynkami.

 5. Niech żyje wolność Odpowiedz

  27 sierpnia 2016 at 08:56

  Z tego co pamiętam w kwietniu tego roku Prezydent skierował na sesję Rady Miasta projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną dla przedsiębiorców inwestujących w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.
  Zwolnieniu z podatku od nieruchomości na 36 miesięcy podlegają grunty, budynki lub ich części oraz budowle lub ich części związane z inwestycją na terenie Parku Technologicznego. Zapisy uchwały nie określają minimalnego nakładu finansowego, zatem inwestycje o niższych nakładach będą mogły liczyć na wsparcie w postaci pomocy publicznej. Intensywność pomocy (czyli udział środków publicznych w kosztach kwalifikowanych) może wynosić od 50% dla dużych przedsiębiorców, 60% dla średnich przedsiębiorców, do 70% dla małych przedsiębiorców. Maksymalna kwota pomocy niepodlegająca notyfikacji komisji UE to 37,5 mln €.

  Zwolnieniu z podatku nie będą podlegać nieruchomości związane z działalnością handlową, instytucji finansowych, stacji paliw, myjni samochodowych oraz w zakresie wynajmu powierzchni handlowej.

  Przedsiębiorcy ubiegający się o zwolnienie z podatku od nieruchomości będą zobowiązani do pisemnego zgłoszenia zamiaru korzystania z pomocy jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z inwestycją.

  Prezydencka intencja jest już kolejnym elementem wspierania przedsiębiorców i inwestycji w Tarnobrzegu. Przed rokiem, uchwałą Rady Miasta wprowadzono pięcioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy na terenie całej gminy inwestujący przynajmniej 500 000 zł, w listopadzie ubiegłego roku wprowadzono zwolnienia z podatku od środków transportowych.

  Prezydent Kiełb zgłosił propozycje obniżenia podatków od nieruchomości. Nowe stawki przedstawi radnym na październikowej sesji. Swoje stawki przedstawi radnym do głosowania na październikowej sesji. My te podatki będziemy sukcesywnie zmniejszać. Ale tutaj nie będzie już można liczyć na to, że te podatki będziemy umarzać.

 6. Zapytaj w UP Odpowiedz

  27 sierpnia 2016 at 09:09

  To kilkanascie osób pracującuch na stażu i pracach interwencyjnych na jakiś okres czasu z urzedu pracy jak co jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>