Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koziołek Matołek w Baranowie Sandomierskim. „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą” (fotoreportaż)

Sierpień 25, 2016 9:34 AM

Bohater książek Kornela Makuszyńskiego mieszka, jak wiadomo w Pacanowie, ale lubi opuszczać rodzinne strony i podróżować po świecie. Tego dnia, tradycyjnie już odbywać się będzie impreza pod hasłem „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”, organizowana przez tutejszą bibliotekę i MGOK.

Przywitanie Gościa zaplanowano na dziedzińcu Baranowskiego Zamku. Podjęto go tam marchewką i kapustą przez dzieci oraz gospodarzy zamku. Po zwiedzeniu Małego Wawelu Matołek udał się na stadion lekkoatletyczny. Odbyło się także głośne czytanie książeczek Kornela Makuszyńskiego (oczywiście o przygodach Gościa), dzieci mogły zrobić sobie z Koziołkiem zdjęcie, porozmawiać z nim, czy poczęstować kapustą.

Było malowanie buziek, czy szaleństwa na dmuchańcach, które dla wszystkich tego dnia udostępnione były bezpłatnie. Nie zabrakło też oczywiście słodyczy. A na koniec każdy uczestnik otrzymał upominek, który wręczył osobiście Koziołek Matołek.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego, Miejskiej Komisji Zapobiegania Problemom Alkoholowym, Rady Osiedla oraz Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim.

info: rd
foto: Tomasz Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>