Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: Rywalizacja strażaków w ramach Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych (fotoreportaż)

Sierpień 30, 2016 10:45 AM

Jednostki męskie, drużyny kobiece oraz strażackie zastępy dziewcząt i chłopców z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski rywalizowały w corocznych zawodach sportowo-pożarniczych. Zmagania strażaków odbyły się w minioną niedzielę na stadionie lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim.

Łącznie w zawodach udział zwięło udział 25 drużyn, w tym: 3 MDP dziewcząt, 6 MDP chłopców, 5 drużyny kobiece i 11 drużyn męskich.

Drużyny KDP oraz OSP wystartowały w dwóch konkurencjach, w sztafecie pożarniczej z przeszkodami „7 x 50 m” i ćwiczeniu bojowym. Grupy dziewcząt i chłopców MDP rywalizowały w sztafecie na 400 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym– wg systemu CTiF.

Zmagania strażaków-ochotników zawsze cieszą się ogromną popularnością, dlatego nie dziwi, że na stadionie w Baranowie Sandomierskim każda ze startujących ekip miała spora grupę kibiców. A było co oklaskiwać, bo każda reprezentacja starała się wypaść jak najlepiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu mł. bryg Mariana Roga pod przewodnictwem mł. bryg. Jacka Widuch.

W klasyfikacji końcowej w grupie MDP dziewcząt – I miejsce zdobyła drużyna MDP Skopanie, II miejsce -MDP Ślęzaki i III miejsce – MDP Wola Baranowska.

W grupie MDP chłopców najlepsi okazali się reprezentanci MDP Durdy, II miejsce zajęła drużyna z Marków, III miejsce drużyna z Woli Baranowskiej, IV miejsce – MDP Dymitrów Duży, V miejsce-MDP Baranów Sandomierski a VI miejsce MDP Dymitrów Mały.

W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych I miejsce zajęła KDP Ślęzaki, II miejsce – KDP Skopanie, III miejsce KDP Suchorzów, IV miejsce KDP Dymitrów Mały i V miejsce KDP Siedleszczany.

W najważniejszym dla strażaków ochotników współzawodnictwie – męskich drużyn pożarniczych, wystartowało aż 11 drużyn. To reprezentanci jednostek OSP z terenu gminy Baranów Sandomierski. Wśród faworytów wymieniana była najczęściej jednostka ze Skopania, ale też Durdów i Woli Baranowskiej. Jak się później okazało, taka właśnie była końcowa klasyfikacja. Po sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów, prowadziła OSP Wola Baranowska, wyprzedzając Skopanie i Durdy. Różnice punktowe były nieduże, dlatego o wszystkim decydować miało ćwiczenie bojowe – najbardziej widowiskowa część zawodów pożarniczych. To Drużyna ze Skopanie wykonała ćwiczenie bojowe z najlepszym czasem 32,5 sekund, był to najlepszy czas w ćwiczeniu bojowym, drugi czas osiągnęła drużyna z OSP Durdy 35,2 i trzeci czas OSP Wola Baranowska – 38,4 s. Natomiast w kategorii męskich drużyn OSP najlepsi okazali się strażacy ze Skopania, przed OSP Durdy i OSP Wola Baranowska.

Najlepsze czasy w ćwiczeniu bojowym osiągnęły drużyny: w kat. OSP – drużyna OSP Skopanie – czas 32,5 s, natomiast w kat. KDP – drużyna ze Ślęzaków – czas 45,4 s.

info: UMiG Baranów Sandomierski

foto: K.Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>