Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W piątek w Baranowie Sandomierskim będą czytać „Quo vadis”, dodatkową atrakcją kiermasz książki za złotówkę

Sierpień 30, 2016 12:54 PM

Narodowe Czytanie w Baranowie Sandomierskim odbędzie się już po raz kolejny. W tym roku wspólnie z całą Polską czytać będziemy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja odbędzie się w piątek 2 września w Punkcie Informacji Turystycznej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. W tym roku w internetowym głosowaniu zwyciężyła powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i to właśnie tę pozycję czytać będą mieszkańcy setek miast i wsi w Polsce. W Baranowie Sandomierskim głośne czytanie odbędzie się dzień wcześniej, w piątek 2 września. Wszyscy zainteresowani czytaniem (czy też choćby słuchaniem) mogą przyjść na rynek miasta. Tam, w Punkcie Informacji Turystycznej, na świeżym powietrzu wspólnie ponownie poznawać będziemy losy bohaterów słynnej powieści.

Do udziału w czytaniu zaproszeni zostali urzędnicy, młodzież z Zespołu Szkół i Placówek, nauczyciele, przedsiębiorcy i… każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji. Tekst będzie przygotowany na miejscu – to adaptacja powieści specjalnie na tę okazję przygotowana przez literaturoznawcę i eseistę Tomasza Burka.
Akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”(…). Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Warto dodać, że w Baranowie Sandomierskim wydarzeniu będzie także towarzyszyć kiermasz książek. Za symboliczną złotówkę będzie można zdobyć ciekawe pozycje wydawnicze.

Ponadto organizator akcji, czyli Biblioteka i MGOK zamierzają wykorzystać tę okazję do promowania konkursu plastycznego na projekt okładki do książek z motywem związanym z twórczością wybitnego noblisty i patrona roku 2016 w Polsce – Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten, ogłoszony został już po raz czwarty. Projekty zakładek można składać w bibliotece do końca listopada.

info: rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>