Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Plac targowy już po remoncie

Wrzesień 8, 2016 8:25 AM

Wykonanie odwodnienia, montaż osiemdziesięciu daszków na stanowiskach handlowych, ale też utwardzenie i osuszenie terenu, gdzie pojawiały się kałuże. To tylko niektóre zabiegi inwestycyjne, jakie przeprowadził tarnobrzeski magistrat na placu targowym przy ul. Kwiatkowskiego. Ogółem na remont wydano ponad 255 tysięcy zł.

Komisja techniczna, której przewodniczył prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, w środę 7 września dokonała odbioru prac, jakie zostały przeprowadzone w ostatnim czasie na placu targowym. Modernizacja placu była odpowiedzią na prośby użytkowników tego miejsca. Po nietrafionej modernizacji placu targowego z roku 2012 obecne władze miasta do zadania podeszły kompleksowo i wszystkie planowane zmiany zostały wcześniej uzgodnione i omówione z handlującymi. Temat koniecznych zmian poruszano podczas kilku spotkań władz Tarnobrzega z kupcami.

Zadanie rozpisano na lata 2015/16 i podzielono na kilka etapów. Zmianie uległa w pierwszej kolejności lokalizacja stoisk (zdemontowano niektóre już istniejące stoiska i po wykonaniu fundamentów ustawiono w innym miejscu). Na placu targowym stanął budynek socjalno-sanitarny z prawdziwego zdarzenia. Znajdują się w nim toalety (w tym także dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych), boksy przebieralni i umywalki. Budynek podłączony jest do instalacji wodno- kanalizacyjnej oraz elektrycznej. W ramach prac inwestycyjnych wymieniono także rozdzielnice elektryczne, odmalowano ogrodzenie od ul. Kwiatkowskiego i odwodniono nieutwardzony teren placu handlowego. Ogółem wartość wykonanych robót opiewa na kwotę dokładnie 255 057,62 zł brutto.

Dodatkowo RDM Tarnobrzeg wyrównał fragment nieutwardzonego placu przy ogrodzeniu z Galerią Park Tarnobrzeg w miejscach, gdzie pojawiały się kałuże wód opadowych. Wartość tych robót to 3 800 złotych brutto

Zadowolenia z wykonanych prac nie krył prezydent Grzegorz Kiełb. – Cieszę się z przeprowadzonych remontów. Zrobiliśmy wiele, by poprawić komfort zarówno handlujących jak i kupujących – podczas odbioru mówił prezydent. – Lista poprawek, które zgłaszali nam na konsultacjach kupcy była długa. Staraliśmy się wsłuchać w ich potrzeby, by optymalnie i jak najlepiej podejść do realizacji tego zadania. Zainstalowaliśmy między innymi nowe rynny i daszki przy stoiskach, dzięki, którym handlujący nie muszą stać po kostki w wodzie. Podwyższyliśmy również teren w okolicy Parku Handlowego, dzięki czemu ludzie nie będą już stali w błocie.

info: Dariusz Bajor

2 Responses to Tarnobrzeg: Plac targowy już po remoncie

  1. Słuchać ludzi Odpowiedz

    8 września 2016 at 21:46

    Nareszcie poprawione po Norbercie.

  2. krzysiek Odpowiedz

    10 września 2016 at 05:36

    Ten Prezydent wie co to są potrzeby mieszkańców, BRAWO !!! P.Mastalerz z jego bufoniastym nastawieniem nigdy już nie ma prawa zostać w Tbg nikim decyzyjnym to jedynie w sobie zakochany człowiek … Dziękujemy Panie Prezydencie Kiełb !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>