Siarka Tarnobrzeg wygrywa w Bytomiu po dwóch golach samobójczych i trafieniu Huberta Tomalskiego

W niecodziennych okolicznościach drugoligowa Siarka Tarnobrzeg odniosła pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Gąsiora wygrywali już 2:0, jednak obie bramki strzelili gospodarze z Bytomia.

Pierwszą bramkę samobójczą strzelił pomocnik Polonii Łukasz Rylukowski w 30 minucie meczu. Jedenaście minut później na listę strzelców wpisał się obrońca drużyny z Bytomia Michał Szal i Siarka prowadziła już 2:0. Wynik meczu ustalił w 60 minucie Hubert Tomalski.

W ramach 9. kolejki II ligi Siarka podejmie lidera rozgrywek – Odrę Opole. Odra, z którą Siarka wygrała w fazie wstępnej Pucharu Polski 3:0 po bramkach Czyżyckiego, Tomalskiego i Stromeckiego, w tym sezonie jeszcze nie przegrała, notując sześć zwycięstw i dwa remisy. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 17. września, początek godz.16.

POLONIA BYTOM – SIARKA TARNOBRZEG 0:3 (0:2)

0:1 – Rylukowski 30′ (s)
0:2 – Szal 41′ (s)
0:3 – Tomalski 60′

POLONIA: Perdiić – Rylukowski (75. Kuzdra), Szal, Janosik, Żmuda (58. Musiolik), Szyndrowski, Setlak (51. Januszkiewicz), Ceglarz (64. Mróz), Lachowski, Stefański, Kowalczyk

SIARKA: Dybowski – Grzesik, Sylwestrzak, Walencik, Suchecki (46. Dawidowicz), Stefanik, Stępień, Czyżycki (72. Płatek), Tomalski (86. Lewandowski), Koczon (74. Głaz), Żebrakowski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 8. KOLEJKI II LIGI: Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard 2:2, Raków Częstochowa – Radomiak Radom 3:0, Odra Opole – ROW 1964 Rybnik 2:0, Olimpia Zambrów – Rozwój Katowice, Warta Poznań – GKS Bełchatów 1:1, Kotwica Kołobrzeg – Puszcza Niepołomice ?, Olimpia Elbląg – Gryf Wejherowo 0:0, Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo ?

źródło: Lajfy.com