Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Esteka promowała wolontariat podczas VI Rajdu Konnego (fotoreportaż oraz video HD)

Wrzesień 14, 2016 10:07 AM

31 zawodników wzięło udział w VI Rajdzie Konnym, organizowanym nad Jeziorem Tarnobrzeskim przez Stowarzyszenie Esteka.

Konkurencje rajdowe składały się z dwóch paneli. Pierwszy polegał na pokonaniu określonej trasy na czas, drugi to 7 konkurencji sprawnościowych, podczas których jeźdźcy musieli się wykazać sprawnością i opanowaniem konia.

- Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad trzydziestu zawodników, dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku – mówi Janusz Szwed, Sędzia główny zawodów. – Pokazuje to, że hippika cieszy się w Tarnobrzegu coraz większym zainteresowaniem – dodaje.

W ramach imprezy oprócz konkurencji sprawnościowych dla jeźdźców Stowarzyszenie ESTEKA przygotowała kilka dodatkowych atrakcji. Swoje umiejętności zaprezentowali członkowie grupy rekonstrukcji historycznych KATANA, wolontariusze poprowadzili zajęcia dla dzieci i osób niepełnosprawnych, którzy uczestniczyli w imprezie, jako widzowie. W trakcie imprezy było czynne stoisko gdzie można było się posilić i ugasić pragnienie.

VI Rajd konny połączony był z piknikiem promującym wolontariat. Działania Esteki na stałe wspiera około 30 wolontariuszy, zaś łącznie w różnych projektach uczestniczy ich prawie setka. Są to zarówno osoby młode jak i seniorzy. – Bez wolontariuszy nasze działania byłby o wiele uboższe – tłumaczy Sławomir Partyka. – To dzięki nim możemy się rozwijać i dzięki nim możemy nasze działania ubogacać – dodaje.

Podczas rajdu najaktywniejsza wolontariuszka Esteki otrzymała nagrodę, wyjazd do Brukseli ufundowany przez europoseł Elżbietę Łukacijewską.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

info: własne, Esteka

foto&video: Agnieszka Nycz

2 Responses to Tarnobrzeg: Esteka promowała wolontariat podczas VI Rajdu Konnego (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Maria Odpowiedz

    15 września 2016 at 15:29

    Fajna impreza

  2. Nayan:3 Odpowiedz

    20 września 2016 at 11:04

    Naprawdę super wydarzenie! ESTEKA się postarała:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>