Siarka Tarnobrzeg remisuje z liderem z Opola. Marcin Stefanik nie strzela karnego w ostatniej akcji meczu (fotoreportaż oraz video HD)

Po emocjonującym pojedynku Siarka Tarnobrzeg zremisowała 1:1 z Odrą Opole w meczu 9. kolejki II ligi. Obie drużyny spotkanie kończyły w osłabieniu.

Na prowadzenia goście wyszli w 34 minucie po bramce strzelonej przez Mateusza Gancarczyka. Do wyrównania doprowadził w 51 minucie Michał Żebrakowski, niestety tuż po zdobyciu bramki musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

W 63 minucie sędzia z boiska wyrzuca Waldemara Gancarczyka za brutalny faul i Siarka gra w przewadze. W 83 minucie za identyczne przewinienie murawę opuszcza z kolei Radosław Sylwestrzak i oba zespoły grają w osłabieniu.
W 89 minucie poprzeczka ratuje Siarkę przed utratą bramki. W doliczonym czasie gry z kolei bramkarz Odry ratuje swój zespół przed przegraną, skutecznie broniąc rzut karny egzekwowany prze Marcina Stefanika.

W ramach 10 kolejki Siarka zmierzy się na wyjeździe z Polonią Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 23. września, początek godz. 19.

SIARKA TARNOBRZEG – ODRA OPOLE 1:1 (0:1)

0:1 – Gancarczyk 34′
1:1 – Żebrakowski 51′

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki (77, 20. Grzegorz Płatek), 16. Mateusz Czyżycki (84, 22. Kamil Lewandowski), 17. Hubert Tomalski – 44. Michał Żebrakowski (54, 23. Jakub Głaz).

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 7. Robert Trznadel (70, 99. Marek Gancarczyk), 4. Aleksander Kowalski, 2. Szymon Przystalski, 18. Łukasz Winiarczyk – 9. Mateusz Gancarczyk (58, 20. Mateusz Marzec), 23. Mateusz Peroński, 6. Tomasz Wepa, 10. Waldemar Gancarczyk, 8. Rafał Brusiło – 11. Łukasz Staroń (58, 17. Przemysław Brychlik; 86, 21. Marcin Niemczyk).

żółte kartki: Dawidowicz, Czyżycki – Mateusz Gancarczyk, Staroń, Marek Gancarczyk.

czerwone kartki: Radosław Sylwestrzak (85. minuta, Siarka, za brutalny faul) – Waldemar Gancarczyk (63. minuta, Odra, za brutalny faul).

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 9. KOLEJKI II LIGI: GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola 5:1, Gryf Wejherowo – Warta Poznań 2:3, Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2, Radomiak Radom – Polonia Bytom?, Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa ?, Rozwój Katowice – Kotwica Kołobrzeg 1:1, Błękitni Stargard – Olimpia Zambrów 0:0, Polonia Warszawa – ROW 1964 Rybnik 0:1