Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Paczki żywnościowe dla najuboższych

Wrzesień 28, 2016 5:51 AM

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Tarnobrzeski Bank Żywności realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-20, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. We wrześniu rozpoczęła się kolejna dystrybucja paczek żywnościowych w ramach Podprogramu 2016, która będzie trwać do czerwca 2017r.

Program ma na celu dostarczenie osobom najuboższym artykułów spożywczych w formie paczek. Pomocą żywnościową mogą być objęte osoby i rodziny, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 771 zł dla osoby w rodzinie. Podstawą otrzymania paczki żywnościowej jest skierowanie, wystawione przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-10.00, 14.00-15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 15 822 60 97.

W skład paczki żywnościowej w Podprogramie 2016 wchodzą następujące produkty: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, ser podpuszczkowy dojrzewający, cukier biały, olej rzepakowy, fasola biała, szynka drobiowa, filet z makreli w oleju, gulasz wieprzowy z warzywami, powidła śliwkowe. Paczki żywnościowe wydawane będą w 11 punktach odbioru na terenie miasta Tarnobrzega i jego osiedlach, w określonych dniach i godzinach. Dodatkowo osoby objęte programem mogą korzystać z bezpłatnych warsztatów i spotkań aktywizujących.

MOPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>