Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Czarny Poniedziałek” w Tarnobrzegu. Przed urzędem miasta protestowano przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych (fotoreportaż)

Październik 3, 2016 3:08 PM

„Moje ciało, moja decyzja”. Czarny protest – czyli  jednodniowy strajk przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych odbywa się dziś w całej Polsce, w Tarnobrzegu w proteście udział wzięło ponad 70 kobiet i kilkunastu mężczyzn.

Polskie kobiety do strajku zainspirowała aktorka Krystyna Janda. Dziś Polki biorą dzień wolny od pracy, wychodzą na ulicę ubrane na czarno i protestują przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.

- Nasz protest jest pod hasłem „Moje ciało, moja decyzja”. Projekt obywatelski „Stop aborcji”, który trafił pod obrady Komisji Zdrowia całkowicie zakazuje aborcji, nawet w przypadku kiedy ciąża zagraża życiu kobiety, w przypadku gwałtu, trwałego zagrożenia płodu. Nie godzimy się z tym – mówiła organizatorka tarnobrzeskiego protestu, Grażyna Potańska.

- Jesteśmy za utrzymaniem dotychczasowych przepisów aborcyjnych, w takim kształcie w jakim one obowiązują. CHociaż może nie są doskonałe ale jest to kompromis wypracowany szereg lat temu przez wszystkie środowiska zarówno polityczne jak i kościelne – dodała.

foto: Agnieszka Nycz

28 Responses to „Czarny Poniedziałek” w Tarnobrzegu. Przed urzędem miasta protestowano przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych (fotoreportaż)

 1. Choice Odpowiedz

  3 października 2016 at 15:26

  Brawa dla wszystkich obecnych!

 2. stefan Odpowiedz

  3 października 2016 at 16:09

  czyli jednak je…ych w tbg jest minimum 70 sztuk :D

  #wdupie #mam #czarnyprotest ;)

  • aaaaa Odpowiedz

   3 października 2016 at 16:57

   dobrze żeś ty Stefan mądry… a w dupie to pewnie i inne rzeczy mialaś, nie tylko protest. przyznaj się ! pokarz dupe !

 3. Dorian Odpowiedz

  3 października 2016 at 18:41

  przecież można urodzić niechciane z jakichś powodów dziecko i oddać do adopcji, zamiast mordować. Okropne babska domagające się prawa do aborcji chciałyby się bzykać na lewo i prawo a potem mordować ludzką istotę bo sie nie pilnowały, to straszne barbarzyństwo, szkoda ze was tam nikt nie pogonił tych potworów chcących zabijać.

  • Marcin Odpowiedz

   3 października 2016 at 20:06

   zrozumcie że to kobieta rodzi i to ona ma prawo decydować czy chce to zrobić czy nie, tym bardziej gdy ciąża zagraża życiu tej że kobiecie. Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji pakowania kobiet to więzień (albo jakichkolwiek innych kar) za usunięcie ciąży. Ciekawe też jest to że komentarze potępiające aborcję są od strony „mężczyzn”, a jebnięci to jesteście wy stefcio, dorianek i mareczek.

   Ode mnie dla kobiet wielke brawa i nie wstydzcie się o tym mówić.

  • ja Odpowiedz

   7 października 2016 at 05:58

   różne są powody aborcji. nie chce o tym dyskutować bo wiadomo że ile ludzi tyle opinii I każdy ma swoją racje… to wiadomo… ale moje pytanie do twojej osoby : czy adoptował byś dziecko widząc że jest ono wynikiem okrutnego gwałtu?? nie licze na odpowiedź na forum, ale raczej na refleksje w tym kierunku. Moim skromnym zdaniem takie dziecko niestety nie bedzie miało lekkiego „życia” a I śmiem twierdzić że jego matka go nie pokocha jak dziecko będące owocem miłości … okrutne to, wiem ale ja bym nie potrafiła… co na to inne kobiety??

 4. Marek Odpowiedz

  3 października 2016 at 19:05

  Wstyd dla Tarnobrzega, nie myślałem że znajdzie się ktoś taki w tym mieście ,żeby wychodzić na ulicę i publicznie twierdzić ze kobieta ma prawo zabić – to musi być karane.

  • antyMarek Odpowiedz

   4 października 2016 at 08:12

   A może ktoś ma prawo uważać, że to nie jest zabijanie. Dla mnie zarodek to jeszcze nie życie.

   • lotek Odpowiedz

    4 października 2016 at 08:21

    nie,nie ma prawa bo kanalia jak hoser czy jego katotalibańskie owieczki uważają,że zygotka to człowiek.

 5. S.A.P. Odpowiedz

  3 października 2016 at 19:08

  Brawo dziewczyny! Popieram. I nie przejmujcie się wpisami różnych takich tam elementów o bzykaniu na prawo i lewo i mordowaniu.Ciekaw jestem czy taki osobnik zaadoptował choć jedno niechciane dziecko, bo pisać o oddawaniu do adopcji jest łatwo…

  • SMERF Odpowiedz

   4 października 2016 at 07:34

   Duże prawdopodobieństwo, że gdyby to ich spotkało(tych trzech wyżej…) to dali by nogę jak najdalej i zostawili kobietę w ciąży!!! mieli by w d…pie co się z nimi dzieje czy dziecko urodzi się zdrowe!!
   Taka prawda a mają najwięcej do gadania!

 6. ziom Odpowiedz

  3 października 2016 at 19:20

  Zakazy i zakazy, tak jakby ludzie swojego rozumu nie mieli. Jak kobieta będzie chciała dokonać aborcji to istnieje tzw. podziemie lub wyjedzie za granicę i bez problemu z pocałowaniem ręki znajdą się lekarze którzy to zrobią. To samo z narkotykami. Tylko zakazywać. Jak ktoś chce brać to i tak bez problemu kupi. Przez te durne zakazy handlem narkotykami zajmują się największe mafie świata. A my wydajemy miliardy $ aby z nimi walczyć a wystarczyło by aby państwo legalnie sprzedawało np. marihuanę w sklepie i czerpało z tego zyski jak w normalnych krajach. Ale tak to jest gdy ludzie bez mózgów rządzą tym krajem.

 7. Tarnobrzeżanka Odpowiedz

  3 października 2016 at 19:50

  Odważne kobiety, pewnie byłoby ich tam więcej gdyby nie fakt, że protest odbył się w godzinach pracy wielu instytucji… Odważne bo w Tarnobrzegu trudniej o anonimowość i tolerancje. Z reguły najwięcej krzyczą panowie, ale gdyby te ich hejty i pokrzykiwania udało się zamienić w coś konstruktywnego… np w adopcję? Który odważny zaadoptuje niepełnosprawne dziecko? który odważny pokocha dziecko swojej żony albo córki z gwałtu? Zastanowiłeś się nad tym?

 8. Beata Odpowiedz

  3 października 2016 at 19:55

  Jestem zaszokowana komentarzami, które do mnie dochodzą na temat dzisiejszego protestu kobiet. Jestem przeciwna aborcji jeżeli ktoś chce ją przedstawić jako środek antykoncepcyjny! Uważam jednak, że kompromis jaki został wypracowany wiele lat temu powinien zostać utrzymany. Nie mam żadnego prawa moralnego, etycznego czy też religijnego zakazywać aborcji w sytuacjach, w których jest ona teraz dozwolona. Powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o zwiększenie świadomości seksualnej, zapewnienie na jak najwyższym poziomie opieki zarówno socjalnej jaki medycznej, dostępne i PRAWDZIWE wsparcie psychologiczne oraz zapewnienie finansowe dla rodzin ( bo to nie dotyczy tylko kobiet), które w tych trzech dozwolonych przypadkach podejmą decyzję o urodzeniu dziecka. A większość z nich taką właśnie decyzję podejmuje i chwała im za to. Nie mogę jednak myśleć wstawiając się w sytuację matki, czy ojca, których córka została zgwałcona i zmuszać jej do urodzenia dziecka. Konsekwencje decyzji naszego ustawodawcy odczuje cała rodzina, a nie on sam. Nie mogę patrzeć na rodziny, które żebrzą o złotówkę od społeczeństwa ( kocham ludzi za empatię) by ratować życie narodzonego dziecka, bo państwo nie jest w stanie zapewnić specjalistycznej opieki medycznej. Jest wiele rodzin, nawet mnóstwo, które borykają się z systemem wychowując dzieci niepełnosprawne i martwiąc się co z nimi będzie jak ich, czyli rodziców zabraknie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie wyboru matki:dokonać aborcji aby przeżyć dla tych dwójki małych dzieci,które są w domu, czy poważnie zaryzykować dla ratowania życia nienarodzonego. Nie byłam nigdy w takiej sytuacji i uwierzcie nie chciałabym nigdy być i wiem jedno, że nie mam żadnego prawa oceniać i podejmować decyzji za kobiety i ojców będących w takich sytuacjach, to są ich prywatne dramaty, z którymi będą się mierzyć SAMI do końca życia. Najpierw zadbajmy o rodzinę szeroko pojętą i życie ludzkie, a następnie mówmy o tym że mamy jakieś prawo do wpływania na prywatną decyzję rodziców. Jednak jestem STANOWCZO przeciwna liberalizacji zapisów dotyczących aborcji, bo to nie jest antykoncepcja. Pozostańmy przy wypracowanym kompromisie, polepszmy życie rodzin i szanujmy własne poglądy, nie dzielmy się społecznie tylko dlatego że mamy inne zdanie lub przeżycia. Byłam i uczestniczyłam w tym proteście mając na względzie powyższe.

 9. Katarzyna Odpowiedz

  3 października 2016 at 21:00

  Wiele znajomych bało się przyjść na ten protest gdyż pracują tak jak ja w miejscu mocno upolitycznionym :( Poznałyśmy się już mściwości panujących każdej władzy.

 10. łysy Odpowiedz

  3 października 2016 at 21:42

  Same stare baby przyszli.

 11. Kazik Odpowiedz

  4 października 2016 at 00:29

  to jest paranoja, że człowiek pije browra w parku,lesie, nad Wisłą i musi sie rozglądać,żeby nie dostać mandatu a prymitywy chcące zabijać ot tak se protestują nad fontanną, w obronie prawa do zabijania i nic im za to nie grozi.

 12. lotek Odpowiedz

  4 października 2016 at 07:43

  możecie pisać do woli kościelne mendy.
  to nie był protest za aborcją tylko za wolnością wyboru.
  przecież macie swoje macice i możecie z nimi robić co wam hoser czy inny purpurat nakażą.
  a innym kobietom ten dyktat nie odpowiada i basta.

  należy walczyć o dostęp do aborcji !
  i walczyć z pisowskim zakłamanym reżimem i pacynkami na ich zawołanie !

 13. wels5 Odpowiedz

  4 października 2016 at 07:49

  Gdy czytam niektóre wpisy „mądrych inaczej” to doprawdy nie mogę uwierzyć w to, że oni naprawdę tak myślą.

 14. wyREtuszowana Odpowiedz

  4 października 2016 at 18:25

  Ja nie mogłam tam byc bo ubieram się tylko na biało. Zresztą patrząc na załączone foty Pan na focie nr 5 już tu jest podejrzany o grzeszne myśli, stoi i obserwuje która mu najbardziej pasuje. Pan na 19focie załączyć swoje foto w pamiętniku żeby później wybrać,a Pan kobiecie na 22 ojjjj wspomina pewnie dobre czasy sprzed parunastu lat;) młode dziewczyny mają zadowolone miny bo już marza o wieczorku od wtorku.

 15. tarnowies Odpowiedz

  4 października 2016 at 20:12

 16. S.A.P. Odpowiedz

  4 października 2016 at 22:49

  Twoja nienawiść szkodzi tylko tobie.

 17. walt Odpowiedz

  5 października 2016 at 08:05

  pan z nr 5 woli wieczory spędzać z zadeklarowanymi katoliczkami,one gdy już zapadnie zmrok są bardziej wyuzdane niż nawet te lewaczki ;)

  na śniadanie oglądałem ten film co mi mordercy zadedykował prolifer wyżej.pysznie.

 18. Tom Odpowiedz

  5 października 2016 at 09:48

  Ludzie, którzy dają sobą manipulować krzyczący, że chcą o sobie decydować. Żenada. Zatwardziałych lewaków można zrozumieć oni wiedzą po co wyszli, ale obecność osób, protestujących przeciw projektowi ustawy, którego nawet nie czytały, albo Pań po menopazie pokazuje jak nędzne towarzystwo wyszło w Tarnobrzegu na ulicę. Dla protestujących mam 2 rady. 1. Zamiast aborcji jest coś takiego jak antykoncepcja. 2. Nie ulegaj instynktom jak psy na trawniku bo ponoć człowiek to istota rozumna. Chyba, że Was to nie dotyczy.

 19. to ja Odpowiedz

  6 października 2016 at 19:30

  ale tak szczerze kto przeczytał projekt tej ustawy???
  i w którym miejscu tej ustawy jest mowa o zabijaniu lub karaniu kobiet??

 20. kobieta Odpowiedz

  6 października 2016 at 19:59

  Pani Beato jest Pani głosem kobiet nie tylko Tarnobrzega. Dziękuję za tę szeroką wypowiedź.:)

 21. ja Odpowiedz

  11 października 2016 at 11:05

  Czytając niektóre komentarze przeciwników tego protestu nie mogę uwierzyć, że można być tak głupim człowiekiem i popierać „dobre zmiany” PIS w tym zakresie! Ludzie litości, więcej edukacji, nauki i oświecenia a mniej kościelnyh farmazonów w stylu „stres zgwałconej kobiecie nie pozwoli zajść w ciążę” itp. głupoty!
  W tym kraju religię i jej cudowne historyjki traktuje się nazbyt dosłownie a większość to tylko zwykła przenośnia, która ma w założeniu zmusić człowieka do przemyśleń i to wszystko.
  Ludzie kiedy wreszcie przejrzycie na oczy, że jesteście manipulowanie przez kler jak stado baranków na hali. Tym kobietom należy się medal i szacunek za ten protest!

 22. walt Odpowiedz

  11 października 2016 at 12:10

  minister zero i vice nijaki wraz z prokuraturą i zreformowanymi sądami odwdzięczą się tym paniom :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>