Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wypadek w innym kraju – transport najdroższy?

Październik 3, 2016 12:06 PM

Dla wielu osób wypadek podczas zagranicznego wyjazdu jest czymś nieoczekiwanym – zwłaszcza, że każdy odsuwa od siebie myśl o takiej ewentualności, będąc przekonany, że nie zdarzy się to właśnie jemu. Tymczasem zarówno udzielenie pierwszej pomocy lekarskiej, jak również pobyt w szpitalu czy transport do kraju mogą być niebagatelnymi kosztami – wykraczającymi poza możliwości finansowe turysty. W takim przypadku jedynym, co może cię uratować, jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, wykupionego z myślą o konkretnym wyjeździe. A że wypadek może zdarzyć się tak naprawdę zawsze i wszędzie, to warto wykupić ubezpieczenie na każdą podróż, którą planujemy.

Transport – najdroższy element?

Według wielu specjalistów transport chorego do kraju jest jednym z najdroższych elementów całego procesu powrotu do zdrowia. Jeśli wypadek wydarzył się za granicą i pacjent ma wykupione ubezpieczenie turystyczne, nie oznacza to, że będzie ono pokrywać wszystkie koszty leczenia czy transportu. Jak wskazuje wyszukiwarka Rankomat, wiele firm ubezpieczeniowych dopiero w zaawansowanych i droższych polisach oferuje pokrycie koszów transportu medycznego. A tak koszty te, mimo iż sięgają w przypadku transportu z innego kontynentu nawet kilkudziesięciu tysięcy euro, będą niższe niż dalsze leczenie w szpitalu danego kraju. Często też transport będzie korzystniejszą opcją, zwłaszcza jeśli pacjent wyjechał do państwa biedniejszego, gdzie medycyna nie stoi na tak wysokim poziomie jak w jego kraju ojczystym.

Co z ubezpieczeniem?

Do wycieczek zagranicznych zawsze dodawane jest ubezpieczenie turystyczne, zwykle w cenie wyjazdu – wynika to z przepisów, które wymuszają na biurach podróży posiadanie tego rodzaju polisy dla osób wyjeżdżających na wycieczki. Warto jednak pamiętać o tym, że kwota, na którą opiewa takie ubezpieczenie, jest zwykle dość niska, zaś zakres ochrony – bardzo podstawowy i często nieobejmujący np. skutków wypadków podczas indywidualnie organizowanych wycieczek czy też kosztów pobytów w szpitalu. Z tego powodu dobrze jest samodzielnie przygotować dla siebie dodatkową ochronę w zakresie polisy turystycznej. Im wcześniej poszukasz idealnej oferty, która będzie odpowiadała twoim oczekiwaniom, tym większa szansa, że zapłacisz za nią mniej.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, gdy porównasz ubezpieczenia podróżne online, zauważysz, że różnią się one kwotą zabezpieczenia oraz zakresem ochrony. Dobrze jest sprawdzić, czy w ochronę tę wlicza się kwestia transportu medycznego; jednocześnie kwota zabezpieczenia powinna być na tyle wysoka, aby móc faktycznie pozwolić na pokrycie kosztów takiego transportu z kraju, do którego się wybierasz. Dodatkowo warto doczytać, czy zwrot kosztów otrzymasz w każdej sytuacji, bo niektóre firmy oferują np. pokrycie kosztów jedynie wówczas, gdy osoba ubezpieczona nie była pod wpływem alkoholu czy nie wyjeżdżała na samodzielne wypady. Dostosowanie zakresu i warunków ochrony zapewni ci możliwość faktycznego skorzystania z niej w razie potrzeby.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>