Pewne zwycięstwo siatkarzy Siarki Tarnobrzeg nad Kępą z Dębicy w pierwszym meczu sezonu (fotoreportaż oraz video HD)

Naszym celem jest awans – powiedział po meczu z UKS Kępa Dębica trener i zawodnik Siarki Tarnobrzeg Karol Szczepanik. Pierwszy mały kroczek w tym kierunku tarnobrzescy siatkarze już zrobili, pokonując w niedzielę rywali bez straty seta.

Mimo iż tarnobrzeska ekipa grała bez nominalnego rozgrywającego, to odniosła zwycięstwo w bardzo dobrym stylu. Jedynie w drugim secie rywale mocno docisnęli i zakończył się on zwycięstwem Siarki 27:25. W trzeciej partii tarnobrzeska ekipa rozbiła drużynę z Dębicy wygrywając tę odsłonę do 14 i cały mecz 3:0.

To już trzeci sezon siatkarzy Siarki w IV lidze. Miniony był bardzo pechowy dla tarnobrzeskiej drużyny, która awans przegrała w ostatnim meczu. W rozpoczętych dziś rozgrywkach w grupie 1 IV ligi podkarpackiej rywalami Siarki będą obok dębickiej Kępy ProSport Marmax Czudec, SST Lubcza Racławówka II, MKS MOSiR Jasło oraz Salos Rzeszów. Do drugiej fazy rozgrywek awansują trzy najlepsze zespoły, które utworzą grupę z najlepszą trójką z grupy 2.

Rozgrywki w pierwszej fazie zakończą się w grudniu br, zaś w najbliższym spotkaniu siatkarze Siarki zmierzą się na wyjeździe z SST Lubcza Racławówka II. Przed własną publicznością drużyna zagra 23. października z Salosem z Rzeszowa.