Siarka wygrywa w Poznaniu i awansuje na trzecią lokatę w tabeli

Nie zwalniają tempa piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Po imponującym zwycięstwie nad Olimpią Elbląg 4:1 podopieczni trenera Gąsiora wygrali w Poznaniu z miejscową Wartą 3:1 i awansowali na trzecią lokatę w tabeli.

Bramki dla Siarki zdobyli: Marcin Stefanik w 15 minucie, Hubert Tomalski w 43 i Grzegorz Płatek w 47 minucie. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił w 75 minucie Jan Paczyński.

Warta: 12. Tomasz Laskowski – 17. Artur Marciniak, 4. Tomasz Dejewski, 5. Bartosz Kieliba, 6. Nikodem Fiedosewicz – 19. Krzysztof Biegański (46, 7. Michał Ciarkowski), 10. Adrian Laskowski, 11. Filip Brzostowski (27, 15. Michał Cywiński), 14. Łukasz Białożyt (46, 3. Jakub Kiełb), 22. Dominik Chromiński (65, 8. Jan Paczyński) – 9. Łukasz Spławski.

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon (71, 23. Jakub Głaz), 9. Marcin Stefanik, 10. Konrad Stępień (31, 20. Grzegorz Płatek), 16. Mateusz Czyżycki (60, 22. Kamil Lewandowski), 17. Hubert Tomalski (65, 7. Patryk Szewc) – 44. Michał Żebrakowski.

żółte kartki: Ciarkowski, Chromiński, Marciniak, Paczyński, Kieliba, Cywiński – Czyżycki, Żebrakowski.

W ramach 13. kolejki Siarka podejmie w Tarnobrzegu GKS Bełchatów. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 15. października, początek godz.15.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 12. KOLEJKI II LIGI: Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg 3:1, Raków Częstochowa – Olimpia Zambrów 1:1, Polonia Bytom – Błękitni Stargard 2:0, Odra Opole – Rozwój Katowice 2:0, Polonia Warszawa – Puszcza Niepołomice 0:0, Olimpia Elbląg – Radomiak Radom 4:2, GKS Bełchatów – ROW 1964 Rybnik 1:0, Gryf Wejherowo – Legionovia Legionowo 2:1

źródło: 90minut.pl