Pobiegli od Zamku do Zamku. 38. edycja Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera za nami (fotoreportaż oraz video HD)

149 zawodniczek i zawodników ukończyło tegoroczną, 38 już edycję Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Wybór trasy nie jest przypadkowy, prowadzi ona od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w Dzikowie, miejscu tragicznej śmierci patrona zawodów Alfreda Freyera. Ten liczący około 15 kilometrów dystans, był również ulubioną trasą treningową tego wspaniałego biegacza.

Poniżej godziny dystans udało się pokonać 25 biegaczom. Jako pierwszy linię mety miną ubiegłoroczny triumfator biegu Andrzej Starzyński z Chemika Puławy, który do pokonania dystansu potrzebował 47 minut i 46 sekund. Nieco ponad 30 sekund za zwycięzcą przybiegł Michał Wojciechowski, z tarnobrzeskiego klubu biegacza Witar. Na trzecim miejscu bieg ukończył zwycięzca zawodów w 2013 roku Artur Kern, z czasem 50 minut i 20 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, która linię mety przekroczyła po godzinie i 15 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajęła zaś Kamila Banaś reprezentująca klub KJ5, z czasem 01:02:35. Jednocześnie pani Kamila była pierwszą tarnobrzeżanką na mecie.