Przegrana koszykarzy Siarki Tarnobrzeg w Zielonej Górze

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali w Zielonej Górze z mistrzem Polski 67:94 w meczu 2. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Przed koszykarzami Siarki dziesięć dni przerwy, na parkiet powrócą w sobotę 22 października podejmując Stal z Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a mistrzowie Polski nie potrafili uciec rywalom. Dopiero późniejsze trafienia Nemanji Djurisicia i Łukasza Koszarka dały im pięć punktów przewagi. Mimo dobrej gry Przemysława Zamojskiego zielonogórzanie po pierwszej kwarcie wygrywali tylko sześcioma punktami.

Akcje Tomasza Wojdyły i Brandona Browna utrzymywały Siarkę w grze w drugiej kwarcie. Nawet gdy Stelmet zdobył trzynastopunktowe prowadzenie, to zmniejszali je Alex Welsh i Darien Nelson-Henry. Zespół trenera Artura Gronka kontrolował jednak sytuację na parkiecie. Kolejne trafienie Jamesa Florence’a pozwoliło im wygrywać 52:43 po pierwszej połowie.

Trzecia kwarta była już zdecydowanie lepsza dla zielonogórzan pod względem defensywnym. Z kolei na wyróżnienie za grę w ataku zasługiwali Przemysław Zamojski i Karol Gruszecki. Po kolejnym trafieniu Jamesa Florence’a gospodarze prowadzili 74:58.

Ostatnia kwarta już niewiele zmieniła – to Stelmet był stroną przeważającą, a w końcówce zanotował serię 11:0 i ostatecznie zwyciężył 94:67.

Przemysław Zamojski z 16 punktami był najlepszym strzelcem gospodarzy. Po 15 punktów dołożyli Julian Vaughn i Karol Gruszecki. Brandon Brown zanotował dla Siarki 17 punktów i siedem asyst.

STELMET ZIELONA GÓRA – SIARKA TARNOBRZEG 94:67 (26:20, 26:23, 22:15, 20:9)

STELMET: Zamojski 16, Gruszecki 15, Vaughn 15, Florence 13, Djuriśić 10, Hrycaniuk 8, Koszarek 5, Moore 4, Zajcew 4, Majchrzak 4, Kelati 0, Der 0

SIARKA: Brown 17, Welsh 15, Nelson – Henry 15, Jakóbczyk 11, Wojdyła 5, Patoka 2, Malczyk 2, Musijowski 0, Karliński 0, Pandura 0