Ciężki bój na inaugurację. Juniorzy Siarki Tarnobrzeg pokonują Kadeta z Białej Podlaskiej 68:65 (fotoreportaż oraz video HD)

Juniorzy U-18 Siarki Tarnobrzeg wygrali z Kadetem z Białej Podlaskiej 68:65 w meczu inaugurującym rozgrywki w grupie podkarpacko-lubelskiej. Dla podopiecznych trenera Michała Żurawia był do debiut w tej grupie młodzieżowej.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie mógł odskoczyć. Do przerwy jednak to zespół gości prowadził pięcioma punktami. Po przerwie defensywa Siarki była dużo lepsza, dzięki czemu rywale nie mogli zdobywać łatwych punktów. Mimo wszystko emocje były do ostatnich sekund, a ostatni rzut gości z połowy na dogrywkę okazał się niecelny.

SIARKA: Pawełek 22, Dominik 19, Galus 12, Walas 10, Madej 5, Goździewski, Bąska

Obok drużyny z Tarnobrzega i Białej Podlaskiej, w rozgrywkach udział biorą również dwa zespoły z Lublina oraz po jednej ze Stalowej Woli i Przemyśla. Mecze pierwszej rundy zakończą się 17 grudnia br. Za dwa tygodnie juniorzy Siarki zmierzą się w meczu wyjazdowym ze stalowowolską Kuźnią.

Obok Juniora U18 młodzieżową koszykówkę w Tarnobrzegu reprezentują jeszcze tylko kadeci, którzy w pierwszym meczu pokonali nie klasyfikowaną w rozgrywkach BDS-Instal AZS POLITECHNIKA Rzeszów 56:59 (18:20; 11:12; 10:14; 17:13). W grupie naszych kadetów są jeszcze drużyny z Jarosławia, Stalowej Woli i Przeworska.

Pierwszy raz od kilku lat w Tarnobrzegu nie powstała drużyna młodzików. Jak tłumaczył w rozmowie z naszym portalem prezes KKS Siarki Tarnobrzeg Zbigniew Pyszniak, na szkolenie najmłodszych adeptów klub nie ma pieniędzy. Funduszy na grupę młodzików nie ma również utrzymujące się jedynie z własnych datków Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Młodych Koszykarzy, które to prezes Pyszniak wskazał, jako ewentualnego sponsora młodzików Siarki.

Do rozgrywek nie została również zgłoszona grupa Juniora Starszego. Po odejściu po wielu latach trenera Dariusza Szczucińskiego, który zespół z sukcesami ogólnopolskimi prowadził od młodzika, drużyna została zgłoszona do rozgrywek 3. ligi, zaś jej trenerem został Arkadiusz Papka, na codzień asystent trenera ekstraklasowej Siarki, Zbigniewa Pyszniaka.

W trzeciej lidze Siarka mierzyć się będzie z ZKS STAL Stalowa Wola, HENSFORT Przemyśl, AZS PWSTE Jarosław, SSK Rzeszów, AZS-AWF Biała Podlaska, MKS Basket LOONZ Biłgoraj oraz UKS Basket III LO Zamość. Liga startuje już dziś a swój pierwszy mecz Siarka rozegra w Zamościu.

info: własne, MOSiR Siarka Tarnobrzeg U-18, PZ Kosz