Koszykarze Siarki nadal bez zwycięstwa. Przegrana z faworyzowaną Stalą z Ostrowa Wielkopolskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali ze Stalą z Ostrowa Wielkopolskiego 60:69 w meczu 3. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. To trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Pyszniaka, z wyżej notowanymi rywalami.

W meczu ze Stalą w barwach Siarki miał zadebiutować nowy zawodnik – Travis Releford. Niestety z przyczyn niezależnych od naszego klubu na swój debiut koszykarz zza oceanu będzie musiał poczekać do najbliższego meczu z Rosą Radom.

Tarnobrzeżanie rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia – po trafieniu Brandona Browna było już 8:0. Goście odpowiadali na to akcjami Szymona Szewczyka i Portera Troupe’a, ale ostatecznie dzięki rzutom Dariena Nelson-Henry’ego to Siarka po 10 minutach wygrywała 20:15.

Drugą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 7:0 i po akcji 2+1 Władysława Koreniuka to ona miała przewagę. W ekipie gospodarzy wyróżniali się Tomasz Wojdyła i Nelson-Henry, ale sam mecz był wyrównany. Po kolejnej akcji Troupe’a ostrowianie przegrywali tylko punktem.

Trzecia kwarta nie przyniosła znacznych zmian, ponieważ rywalizacja ciągle była bardzo zacięta. Ostatecznie dzięki akcji Aarona Johnsona i rzutom wolnym Marvina Jeffersona to BM Slam Stal po 30 minutach prowadziła 48:46.

W ostatniej kwarcie wyróżniali się Tomasz Ochońko i Kamil Chanas, a po trójce Szymona Szewczyka goście mieli siedem punktów przewagi. Kluczowe trafienia należały jednak do Ochońki – to dzięki nim zespół prowadzony przez trenera Emila Rajkovicia wygrał 69:60.

Porter Troupe był najlepszym strzelcem gości – rzucił 14 punktów. Punkt mniej dołożył Tomasz Ochońko. W ekipie z Tarnobrzega wyróżniał się Tomasz Wojdyła z 16 punktami i sześcioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – BM SLAM OSTRÓW WIELKOPOLSKI 60:69 (20:15, 13:17, 13:16, 14:21)

SIARKA: Wojdyła 16 (2×3), Brown 12 (1×3), Jakóbczyk 12 (2×3), Darien Nelson – Henry 10, Patoka 5 (1×3), Welsh 3 (1×3), Malczyk 2, Musijowski 0, Pandura 0

STAL: Troupe 14, Ochońko 13, Nikołow 12, Szewczyk 10 (1×3), Chanas 9 (1×3), Johnson 4, Jefferson 4, Koreniuk 3, Kaczmarczyk 0, Majewski 0

POMECZOWE STATYSTYKI

W ramach 4. kolejki Siarkę czeka kolejny trudny mecz, w Radomiu z miejscową Rosą. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 29. października, początek godz.18.