Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Gorzycach – uczeń najważniejszy

Październik 24, 2016 3:22 PM

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Każdy uczeń, który posiada świadectwo z paskiem otrzyma tu stypendium (co najmniej 400 zł), a dla dwudziestu czterech najlepszych (12 – z najlepszymi średnimi, 12 – najbardziej udzielających się w pracach organizacjach uczniowskich) szkoła od 6 lat organizuje 2 – dniową, bezpłatną wycieczkę, w tym roku do Zakopanego.

- Wycieczka dla najlepszych uczniów oraz stypendia, to koszt ponad 8 tysięcy złotych, które pochodzą ze źródeł pozabudżetowych (od sponsorów) – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz. Na pewno w kolejnych latach będziemy kontynuowali te przedsięwzięcia, bo w naszej szkole uczeń jest najważniejszy – dodaje dyrektor.

Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach podczas 2-dniowej, bezpłatnej wycieczki do Zakopanego

Stypendium, otrzymał każdy uczeń, który na zakończenie poprzedniego roku szkolnego dostał świadectwo „z paskiem”. Również uczniowie klas pierwszych. A więc były też brane pod uwagę wyniki na świadectwie gimnazjalnym. Stypendia zostały wypłacone ze środków pochodzących ze Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rozwoju Przedsiębiorczości „Równe Szanse”, działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach.

- Działamy przy szkole i dla naszej szkoły, dlatego każdą akcję wspierającą uzdolnionych uczniów będziemy chętnie wspierali – mówi Anna Motyka, prezes stowarzyszenia.

Stypendyści dyrektora Zespołu Szkół w Gorzycach

Warto wspomnieć, że 10 uczniów nagrodzonych przez dyrektora to nie jedyni stypendyści gorzyckiej szkoły. Trzech uczniów zostało nagrodzonych przez Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego, a uczeń klasy III technikum mechanicznego Grzegorz Zych , otrzymał stypendium od Prezesa Rady Ministrów.

- Już po raz drugi otrzymałam stypendium od dyrektora szkoły za dobre wyniki w nauce – mówi Aleksandra, uczennica klasy drugiej technikum. Na wycieczce dla najlepszych uczniów byłam po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. W tym roku zrobię wszystko, aby moje oceny były jak najlepsze – dodaje.

materiał partnera