Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Są stare, schorowane, mają nikłe szanse na adopcje. Zostały bohaterami wystawy fotograficznej Stanisława Bąka (fotoreportaż oraz video HD)

Październik 25, 2016 7:53 PM

Są schorowane, kalekie, w podeszłym wieku, często bardzo nieufne wobec człowieka – psi bohaterowie najnowszej wystawy w Centrum Natura 2000 nie miały łatwego życia. Spokojnej starości najprawdopodobniej dożyją w tarnobrzeskim schronisku, bo jak podkreśla Agnieszka Wilamowska, szansa na ich adopcję jest niewielka.

Obecnie Stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta” zarządzające schroniskiem w Machowie ma 10 piesków, które ze względu na swoje różne przypadłości fizyczne i psychiczne, mają niewielką szansę na znalezienie nowego domu. Ich historie są różne, często dramatyczne.

- To jest Korek, piesek uwolniony z wnyków, fizycznie wszystko jest już w porządku, ale wciąż się boi, ucieka do budy. Ja mogę go z tej budy wyciągnąć i głaskać, lecz kiedy tylko popuszczę to wraca do budy. Za siatką zaś szczeka jak opętany i wygląda jak groźny pies. Jednak taki nie jest, człowiekowi nic nie zrobi bo się go za bardzo boi – opowiada pani Agnieszka o jednym z bohaterów wystawy. – Tu jest Grant który został wyłowiony w grudniu ubiegłego roku ze stawu w Sobowie, przeszedł operację, taki smutny stary piesek, nie wiadomo dlaczego znalazł się w stawie, niestety już nie żyje

Takich historii pani Agnieszka mogłaby opowiedzieć bardzo dużo, choćby o kolejnym bohaterze wystawy, znalezionym na poboczu, obok kościoła. – Trafił do nas wychudzony a w miejscu ogona miał kikut. Na szczęście udało się go zoperować i teraz jest z nami i jest bardzo kochany

MOŻESZ POMÓC. ZAADOPTUJ WIRTUALNIE

Schorowanym, starym pieskom schronisko nie odmawia domu do końca ich dni. – Ta wystawa ma przypomnieć, że psy również się starzeją, chorują, że trzeba im pomóc przejść ten ostatni okres życia – tłumaczy Agnieszka Wilamowska.

Pomóc pieskom może każdy z nas, regularnie przekazując zadeklarowaną kwotę na leczenie konkretnego „Machowiaka”. – Dzięki adopcji wirtualnej mamy szansę do końca leczyć te pieski, do końca je utrzymać i dać im odpowiednie warunki – mówi Agnieszka Wilamowska.

Wystawę zorganizowaną przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta” w ramach konkursu grantowego Urzędu Miasta Tarnobrzega można oglądać w Centrum „Natura 2000″ przez miesiąc.

foto&video: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>