Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Znają receptę na miłość. 18 par z Tarnobrzega odebrało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” (fotoreportaż)

Październik 25, 2016 5:59 PM

Miłość, wyrozumiałość, przebaczenie, wsparcie i niezliczone kompromisy – te niełatwe do realizacji zadania zapewniły trwałość niejednemu już małżeństwu. Dziś osiemnaście par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Każda z nich może pochwalić się przynajmniej 50-letnim stażem.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest cywilnym odznaczeniem państwowym przyznawanym przez prezydenta RP na wniosek wojewodów. Wyróżnienie to otrzymują pary, które przeżyły wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim. Medal to odznaka w kształcie sześciopromiennej, srebrzonej gwiazdy z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią umieszczone są dwie srebrzone róże. Na odwrotnej stronie umieszczony jest monogram RP z napisem: „za długoletnie pożycie małżeńskie”.

- Zdaję sobie sprawę, że te lata wspólnego pożycia małżeńskiego to był czas często zakrętów, trudnych kompromisów, dlatego wyjątkowe słowa uznania dla Państwa, za wielkie zrozumienie wobec siebie i nic innego nie wypada życzyć jak szczęśliwej, dalszej wspólnej drogi – mówił wiceprezydent Wojciech Berezowowski.

Najdłuższy małżeński staż w gronie szanownych jubilatów mają państwo Janina i Stefan Rutyna, którzy związek małżeński zawarli 65 lat temu. Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrali także Danuta i Czesław Łętowcy oraz Józefa i Józef Duma, którzy świętowali 55-lecie małżeństwa. 54 lat przeżyli wspólnie Marianna i Tadeusz Maj, 53-letnim małżeńskim stażem mogą pochwalić się Zofia i Stanisław Dąbek zaś państwo Zofia i Stanisław Barnaś są już razem 51 lat.

Złote gody obchodzili: Danuta i Marian Antończyk, Helena i Jan Gawryś, Helena i Mieczysław Grabowscy, Czesława i Edward Jaśkowscy, Alina i Jan Koczyjan, Danuta i Wiesław Kozyra, Zofia i Tadeusz Łabędź, Stanisława i Tadeusz Muciek, Teresa i Eugeniusz Pawlica, Bożena i Jan Ptaszkiewicz, Halina i Roman Sałek oraz Helena i Edward Wiater.

foto: Agnieszka Nycz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>