„Biały Żuraw” i złote medale Mistrzostw Świata

Dwa złote medale wywalczyła Jadwiga Sochaj z Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” podczas II Mistrzostw Świata Taijiquan.

W trakcie mistrzostw uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – formach sportowych (championships events) i formach tradycyjnych (demonstration events) z podziałem na trzy kategorie wiekowe: juniorów, seniorów i masters. Zawodniczka „Białego Żurawia” startowała i zwyciężyła w dwóch konkurencjach demostration evens w kategorii masters kobiet prezentując formy tai chi – z mieczem oraz formę ręczną yang 24. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 240 uczestników z 31 krajów. W biało – czerwonych barwach reprezentacji Polski wystąpiło 12 zawodniczek i zawodników, którzy łącznie zdobyli 13 medali – pięć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe.

II Mistrzostwa Świata Taijiquan rozegrane zostały w dniach 17 – 20 października w Pruszkowie. Są to pierwsze zawody tak wysokiej rangi, które odbyły się w Polsce. Turniej zorganizował Polski Związek Wushu pod patronatem Międzynarodowej Federacji Wushu. Miłym i sympatycznym akcentem organizacji zawodów było zdjęcie tarnobrzeżanki, które znalazło się na jednym z plakatów promujących ten turniej.

Info/foto: Roman Dąbrowski