Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Co dalej z Parkiem w Zakrzowie? (zdjęcia oraz video HD)

Październik 27, 2016 7:01 PM

Od 7 października Parkiem Przemysłowo – Technologicznym w Zakrzowie zarządza Centrum Obsługi Inwestora (COI), które zastąpiło w realizacji tego zadania Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego. Jednocześnie park przy al. Warszawskiej stał się także siedzibą COI, do którego przeniósł się z budynków Urzędu Miasta.

Podczas środowej konferencji prasowej, która odbyła się w Parku, prezydentowi towarzyszyła Anita Zachariasz – kierownik COI oraz Mateusz Bąk, pracownik Centrum. Szefowa nowego operatora parku przedstawiła co udało się zrobić od chwili, gdy COI rozpoczął zarządzanie instytucją. W tym czasie podpisano umowę sprzedaży jednej działki, a w przypadku dwóch kolejnych toczą się zaawansowane rozmowy. Na działkach tych powstaną firmy produkcyjne.

- COI obsługuje park pod względem merytorycznym i finansowym, co wiąże się nie tylko z obsługą inwestorów, ale z zarządzaniem całym obiektem – mówiła Anita Zachariasz. – Za cel stawiamy sobie utworzenie warunków rozwoju i działalności dla przedsiębiorców wykorzystujących nowoczesne technologie, które jednocześnie nie będą uciążliwe dla środowiska. Kolejnym celem jest udostępnianie terenów inwestycyjnych, pomoc w realizacji inwestycji i w uzyskaniu wsparcia finansowego dla przedsiębiorców. Będziemy promować przedsiębiorców działających na terenie parku, kojarzeniu przedsiębiorców ze sobą.

NOWA OFERTA – WYNAJEM SAL

Nowy operator przygotował także ofertę wynajmu sal konferencyjnych i szkoleniowych, w pełni wyposażonych w nowoczesny sprzęt i infrastrukturę.

- W najbliższym czasie na terenie parku powstanie hala produkcyjna wytwarzająca produkty żywnościowe. Prowadzone są także zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcą, który chce otworzyć laboratorium obsługujące producentów żywności. Toczą się także rozmowy z krakowskim inwestorem, który zainteresowany jest produkcją energii z odpadów poprodukcyjnych powstających z przetwórstwa owoców. Jest też przedsiębiorca z Warszawy, który chce przenieść całą swoją innowacyjną produkcję roślin i laboratoria do Tarnobrzega – informowała Anita Zachariasz.

ULGI PODATKOWE RATUJĄ PARK?

W TPPT działa obecnie 18 firm. W budynku inkubatora przedsiębiorczości wynajętych zostało już 85% powierzchni pod produkcję i ponad 30% powierzchni biurowej. Przedsiębiorcom park oferuje ulgi podatkowe. Dodać trzeba, że obecnie tylko 2% polskich gmin takich ulg udziela. Na dzień dzisiejszy do COI zgłosiło się 10 nowych inwestorów, którzy z takich ulg chcieliby skorzystać. Ze zwolnienia mogą skorzystać także mali przedsiębiorcy, chcący wynająć powierzchnię biurową.

Park oferuje takie miejsca w atrakcyjnej cenie, bo już od 1 zł za metr kwadratowy. Jedna z dużych firm zamierza wynająć dużą powierzchnię biurową na swoje cele, co doprowadziłoby do osiągnięcia „wskaźnika zajętości” nawet do 80%, co jest już niezłym wynikiem.

- Firmy działające w parku ciągle poszukują pracowników, a kilkunastu kolejnych zatrudnią nowi najemcy – poinformował Mateusz Bąk, przedstawiciel operatora.

PONAD 70 PRACOWNIKÓW – MUSI BYĆ 122 OSOBY

Otwarcie tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego który wybudowano za 34 miliony zł odbyło się w grudniu 2013 roku. TPP-T zajmuje ok. 29 ha terenów inwestycyjnych, objętych działalnością Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Park został wybudowany w ramach programu unijnego “Rozwój Polski Wschodniej” – 90% kosztów pokrytych zostało z funduszy unijnych. Z uwagi na uwarunkowania związane z dofinansowaniem projektów unijnych instytucja ta nie może czerpać zysków przez 5 kolejnych lat swojego istnienia, musi również zatrudnić minimalną liczbę osób.

 – 122 miejsca pracy to jest to co w projekcie założono, to minimum które my musimy obronić realizując ten projekt z funduszy europejskich – mówił Hubert Czub, prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ówczesnego operatora Parku.

- W tym momencie w firmach działających na terenie parku pracuje około 80 osób, a już niedługo pracować będzie ponad 120 osób – zapewniał podczas środowej konferencji prezydent Kiełb.

info: własne, Robert Chrząstek/UM Tarnobrzeg
foto&video: Piotr Morawski

3 Responses to Tarnobrzeg: Co dalej z Parkiem w Zakrzowie? (zdjęcia oraz video HD)

 1. Opsss Odpowiedz

  27 października 2016 at 20:03

  Maja juz nabywce na dzialke to po co przetarg 29 listopada

 2. dzanek Odpowiedz

  27 października 2016 at 20:49

  18 firm i około 80 pracowników. Prawie, że jednoosobowe działalności. Znając życie to 1 firma ma 10-20 pracowników a pozostałe mają po 2 osoby w składzie. Kiepsko to wygląda. Na 11 Listopada 8 jest kilka firm, 2 warsztaty samochodowe, hufiec, 2 przychodnie zdrowia itp. Idę o zakład, że tam lekko 80 osób tam pracuje.

 3. mailkontent Odpowiedz

  28 października 2016 at 17:05

  Może warto opublikować wyniki finansowe, ile kosztuje podatnika jedno takie miejsce pracy. Z tego co pamiętam sama budowa pochłonęła ponad 50 mln zł. Jeśli inwestycja zwraca się to warto się pochwalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>