Pierwsza porażka Siarki ZOT Tarnobrzeg w Lidze Mistrzyń. Podopiecznie trenera Nęcka uległy francuskiemu Metz TT

Po grupowym losowaniu Ligi Mistrzyń to francuski Metz TT trener tarnobrzeskich tenisistek Zbigniew Nęcek wskazywał jako faworyta naszej grupy. Przeczucie doświadczonego szkoleniowca nie zawiodło, w starciu z ekipą z Francji Siarka ZOT Tarnobrzeg ugrała tylko punkt, przegrywając tym samym pierwszy mecz w obecnej odsłonie Ligi Mistrzyń.

W pierwszej partii nasza liderka Han Ying stoczyła piękny bój z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy – Elizabetą Samarą, przegrywając dopiero w tie-breaku. Pierwszy i jak się później okazało jedyny punkt dla naszej drużyny wywalczyła Li Qian gładko pokonując Pauline Chasselin bez straty seta. W trzeciej partii niewiele do powiedzenia w starciu ze świeżo upieczoną wicemistrzynią Europy – Fu Yu miała Wiktoria Pawłowicz, która uległa liderce francuskiej drużyny 0:3.

W ostatnim pojedynku wieczoru do stołu znów podeszła Li Qian, której przeciwniczką była Elizabeta Samara. Po walce „Mała” przegrała dwa pierwsze sety, trzeciego wygrała 12:10, w czwartym zaś musiała uznać wyższość rywalki.

Dla francuskiej drużyny był to pierwszy mecz grupowy w Lidze Mistrzyń i podobnie jak nasz zespół mają na koncie jedno zwycięstwo. 25. listopada Siarka ZOT zmierzy się na wyjeździe w rewanżowym pojedynku z KST Stavoimpex Hodonin. Zespół Natalii Partyki i Renaty Strbikovej przegrał w Tarnobrzegu 1:3. Do 1/8 finału awansują dwie pierwsze drużyny.

Metz TT – Siarka-ZOT Tarnobrzeg 3:1

Elizabeta Samara – Han Ying 3:2 (11:4, 1:11, 11:8, 6:11, 11:8)
Pauline Chasselin – Li Qian 0:3 (3:11, 7:11, 9:11)
Yu Fu – Wiktoria Pawłowicz 3:0 (11:3, 11:8, 11:4)
Elizabeta Samara – Li Qian 3:1 (11:8, 11:8, 10:12, 11:7)