Świetny występ zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych

Trzy I miejsca, jedno II miejsce i jedno III miejsce to znakomity dorobek pięciu tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku. W rywalizacji udział wzięło ponad 100 zawodników w tym reprezentanci naszego klubu: na wózku Maciej Nalepka w klasie 1-3 oraz zawodnicy grający na stojąco Paweł Mazuryk w klasie 8, Mariusz Matejek w klasie 9, Paweł Włodyka w klasie 10 i Jerzy Zajdel w klasie 11.

– To kolejne zawody z których wracamy z pokaźną liczbą miejsc na podium, a nasz sukces jest świetną promocją miasta, regionu i sponsorów na arenie krajowej. Cieszy też dobra forma naszych zawodników, których czeka występ 25-27 listopada w Gdańsku w Drużynowych Mistrzostwa Polski gdzie pojadą dwie drużyny 5-osobowe by walczyć o złoty medal – komentuje występ Rajmund Zięba, prezes IKS. – Natomiast 9-11 grudnia również w Gdańsku rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Polski, gdzie wysyłamy bardzo silną 13 osobową ekipę, która będzie walczyć o medale w singlu, deblu i mikście – dodaje.

W klasie 1-3 zwyciężył Maciej Nalepka, pokonał wszystkich przeciwników w grupie, następnie w półfinale Tomasza Jakimczuka ze START Zielona Góra 3:0 (6,10,8)
a w finale Rafała Czupera 3:2 (7,-6,-4,3,6) START Białystok

W klasie 8 Paweł Mazuryk po wygraniu swojej grupy i meczu półfinałowego z Mariuszem Olczakiem IKS AWF Warszawa 3:2 (-8,9-4,5,11) w finale pokonał Marcina Skrzyneckiego 3:1 (5,8,-9,8) ze START Zielona Góra i zajął I miejsce.

I miejsce w klasie 11 wywalczył Jerzy Zajdel. Pan Jerzy zagrał kolejne dobre zawody, po wygraniu turnieju w fazie grupowej, w półfinale pokonał Waldemara Sadowskiego ze SZANSA START Gdańsk 3:1 (9,-11,8,5). Z pojedynku finałowego wyszedł zwycięsko pokonując Damiana Fira ze SPRAWNI RAZEM Częstochowa 3:1 (5,11,-14,9).

II miejsce w klasie 10 wywalczył Paweł Włodyka, który z fazy grupowej wyszedł na drugiej pozycji następnie w ćwierćfinale wygrywa 3:1 (9,7,-9,9) z Damianem Winnickim START Skierniewice a w półfinale pokonuje 3:0 (4,9,8) Ernesta Gardynika ze SZANSA START Gdańsk. W finale uległ 0:3 (8,0,5) Igorowi Misztalowi Start Skierniewice.

Natomiast Mariusz Matejek stanął po raz kolejny na najniższym stopniu podium w klasie 9. Z fazy grupowej wyszedł na drugiej pozycji by w ćwierćfinale pokonać 3:1 (10,8,-10,9) Bartosza Rybczyńskiego ze SZANSA START Gdańsk. W półfinale uległ Pawłowi Konstantyn IKS AWF Warszawa 3:0 (5,10,2) a w walce o III miejsce pokonał 3:0 (9,7,8) Adriana Szczerbińskiego ze SZANSA START Gdańsk.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg