Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowe boisko w „Budowlance”

Listopad 4, 2016 12:17 PM

Od 3 listopada popularna tarnobrzeska „Budowlanka”, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, jest posiadaczem wielofunkcyjnego, nowoczesnego boiska sportowego.

Nowy obiekt, o bezpiecznej, poliuretanowej nawierzchni o wymiarach 42 na 22m, to boisko zaprojektowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę. Wraz z kortem do tenisa ziemnego ma własne oświetlenie i piłkochwyty. W ramach sportowej inwestycji wykonany został także chodnik przy boisku. Zamontowano także ławki i kosze na śmieci. W najbliższym czasie wykonany zostanie jeszcze monitoring obiektu. Wartość robót przekroczyła kwotę 337 tys. zł.

Przebudowa boiska sportowego przy „Budowlance” ujęta została w Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego, co oznacza, że Gmina Tarnobrzeg uzyskała możliwość wnioskowania o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie do 120 tys. zł. (do 33% wartości inwestycji). Jest więc duża szansa, że podpisanie umowy o dofinansowanie nastąpi jeszcze w 2016 roku.

Dyrekcja ZSP nr 3 nie poprzestaje na tym. Jak zapowiedział Rafał Sawicki – dyrektor szkoły, w następnym roku planuje budowę jedynego w centrum miasta boiska do siatkówki plażowej. Już teraz przygotowany został teren pod tę inwestycję. Powstanie także nowy rozbieg do skoków w dal.

foto&info: Robert Chrząstek/ PSK

2 Responses to Tarnobrzeg: Nowe boisko w „Budowlance”

  1. Oziedziczyłem cukiernie po wujku ... Odpowiedz

    4 listopada 2016 at 20:07

    Cu kie rnie !

  2. maratończyk Odpowiedz

    7 listopada 2016 at 11:06

    A stadion lekkoatletyczny kiedy będzie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>