Wisła Sandomierz remisuje z Pogonią Staszów. Sandomierska drużyna niepokonana od 14 kolejek (fotoreportaż)

Od początku rundy jesiennej piłkarze Wisły Sandomierz niemal wzorcowo realizują nadrzędny cel czyli powrót do III ligi. Od wpadki w meczu 2. kolejki w Busku Zdroju sandomierzanie nie przegrali już żadnego spotkania i wciąż utrzymują się na pozycji lidera IV ligi świętokrzyskiej. W minionej kolejce zaś, Wisła zremisowała z Pogonią Staszów 3:3.

Już w 6. minucie Wisła wyszła na prowadzenie, po bramce strzelonej przez Mateusza Michalskiego. Po kwadransie gry Michalski ponownie wpisuje się na listę strzelców i jest już 2:0.
W 26 minucie dzięki trafieniu Krystiana Rzepy goście zdobywają kontaktowego gola. Tuż przed przerwą, w 42 minucie Kacper Górki podwyższa prowadzenie Wisły, zaś minutę później Artur Walasek z Pogoni ustala wynik spotkania przed przerwą na 3:2.

W drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze tylko jedną bramkę, z której cieszyć się mogli przyjezdni. W 74 minucie do bramki strzeżonej przez Drzymałę trafia Przemysław Rzepa, i mecz ostatecznie kończy się remisem 3:3.

Derbowe starcie to nie tylko emocje piłkarskie, podczas meczu przeprowadzono zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę nakrętek dla malutkiego Stasia, który walczy z chorobą nowotworową – informacje o akcji tutaj

Do końca rundy jesiennej pozostała jeszcze tylko jedna kolejka, w ramach której Wisła zmierzy się w meczu wyjazdowym z zespołem z Jędrzejowa. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 13. listopada, początek godz.13.