Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Oswajanie gżegżółki w Baranowie Sandomierskim w czwartek 10. listopada

Listopad 7, 2016 12:33 PM

Ten popularny ptak – zmora każdego ucznia, patronuje już od lat rodzinnym zmaganiom z ortografią w Baranowie Sandomierskim. W przeddzień Święta Niepodległości dorośli, młodzież i dzieci sprawdzać będą swoją wiedzę o języku polskim. A potem uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z dziennikarką Radia Leliwa.

Dyktando pod hasłem „Oswajanie gżegżółki” w MGOK-u rozpocznie się o godzinie 13.00 i odbywać się będzie w 3 kategoriach, różniących się stopniem trudności: dzieci, młodzież i dorośli. Każda praca będzie zakodowana, by komisja sprawdzająca nie znała nazwisk autorów konkretnych prac. Odkodowane zostaną jedynie trzy najlepsze teksty.
W tym roku głównym tematem dyktanda będzie szeroko pojęta profilaktyka. Organizatorzy chcą bowiem połączyć dbałość o język z troską o bezpieczeństwo, zwłaszcza młodych mieszkańców gminy.

- Impreza ma na celu uwrażliwienie ich na różne zagrożenia – tłumaczy Renata Domka, dyrektor MGOK-u, – a jednocześnie zaproponowanie pożytecznych i ciekawych sposobów spędzania czasu, zachęcenie do osobistego rozwoju. Chcemy też zwrócić uwagę wszystkich, zarówno młodych, jak i starszych uczestników – na dbałość o nasz język. Dyktando odbywa się tuż przed Świętem Niepodległości, postanowiliśmy przez to podkreślić, że posługiwanie się poprawnie naszym pięknym językiem jest także przejawem patriotyzmu.

Podczas oczekiwania na wyniki dyktanda, odbędzie się spotkanie z dziennikarką, reporterką Radia Leliwa Ewą Wójcik-Lis.

- Nasz gość opowie o swojej pracy, o tym, jak ważna jest dbałość o język w tym zawodzie – dodaje Domka. – Porozmawiamy także o społecznej roli mediów, ich misji popularyzowania zdrowego stylu życia z dala od używek i innych zagrożeń.

Po spotkaniu zaplanowano wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek oraz wręczenie nagród Mistrzom Ortografii. W każdej z trzech kategorii wyłoniony zostanie zwycięzca, który popełnił najmniej błędów ortograficznych. Mistrz otrzyma medal, dyplom oraz nagrodę niespodziankę ufundowaną ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dyktando jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o języku polskim. – Ale też dla tych, którzy chcą wesprzeć swoją obecnością inicjatywę – mówi dyrektor MGOK-u, – którzy uważają, że należy dbać o naszą mowę i także w ten sposób prezentować swoją patriotyczną postawę. Przyjść może każdy.

Kulturalne dyktando „Oswajanie gżegżółki” odbędzie się w czwartek, 10 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Początek o godzinie 13.00.

info:rd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>