Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Robert Więckiewicz z ekipią „Polski FIlmowej” w Sandomierzu

Listopad 16, 2016 10:28 AM

Twórcy serialu dokumentalnego realizowanego dla Canal+ Discovery uznali, że swoją przygodę filmową chcą tym razem odbyć w Sandomierzu. Szlakiem polskich filmów dotarli 15 listopada br., do Królewskiego Miasta gdzie swoją aktorską podróż w filmie „Ziarno Prawdy” odbył również Robert Więckiewicz. Podczas krótkiego nagrania artysta opowiedział kilka interesujących faktów o tym co najpiękniejsze i najcenniejsze w Sandomierzu.

W wędrówce po najciekawszych miejscach na mapie miasta towarzyszył odtwórcy roli Szackiego aktor teatralny i filmowy, pochodzący z Kielc Rafał Zawierucha.

Z kamerą „Polski filmowej” ekipa Canal+ okrążyła już niemal całą Polskę, a podczas tych wędrówek towarzyszyli im najznamienitsi aktorzy polskiej sceny filmowej i teatralnej. W dokumencie stacji można było podziwiać m. in. Filipa Bajona i Grażynę Szapołowską w Pszczynie, którzy opowiedzieli o „Magnacie”, Maję Komorowską w dworze w Radachówce opisującą prace przy powstawaniu scen w „Pannach z Wilka” czy chociażby Beatę Tyszkiewicz, która w swoich wspomnieniach cofnęła się do lat dziecinnych oraz filmów kręconych w Nieborowie tj. „Popioły” i „Wielka miłość Balzaka”.

Realizatorzy „Polski filmowej” podkreślają, że w swoim dokumencie chcą ukazać to, co najcenniejsze dla twórców filmowych i tworzonych przez nich dzieł. W swoich opowieściach chcą zawrzeć magię kina w całej okazałości oraz podkreślić rozmiar tych miejsc, które być może w filmach zostały pokazane jedynie fragmentarycznie.

foto&źródło: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>