Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dlaczego warto inwestować w lokaty bankowe?

Listopad 18, 2016 4:15 PM

Jak wynika z badań, lokaty bankowe są jedną z najpopularniejszą formą lokowania pieniędzy, zwłaszcza dla początkujących inwestorów. Ich uznanie nie jest jednak niczym zaskakującym. Mogą one bowiem zapewnić zadowalające zyski, które obarczone są niemal zerowym ryzykiem utraty. Przekonajmy się, jakie są zalety korzystania z tego środka inwestycji.

Dlaczego wybieramy lokaty?

Na wstępie zastanówmy się, czym jest lokata bankowa. Jest to umowa między klientem a bankiem. Ten produkt bankowy wymaga od nas bowiem wpłaty określonej sumy pieniężnej (opisanej minimum oraz maksimum), których nie będziemy mogli wypłacać przed określonym terminem. Jeżeli wypłacimy pieniądze, lokata zostaje automatycznie zamknięta, co wiąże się z brakiem oczekiwanego zwrotu. W zamian za dotrzymanie terminu oraz „pożyczenie” bankowi tych pieniędzy otrzymamy odsetki. Ich wysokość zależy od banku oraz kwoty, którą wpłacimy.

Takie rozwiązanie jest dla nas opłacalne ze względu na stosunkowo wysoki zwrot w postaci odsetek, którego możemy spodziewać się w zamian za korzystanie. Dodatkowo wypłaty są regularne, to znaczy, że wiemy dokładnie kiedy bonusy zostaną naliczone oraz kiedy będziemy mogli z nich korzystać. Niekiedy są one bezpośrednio przelewane na podane przez nas konto.

Ponadto jest to jedna z najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie pieniędzy. Lokaty bankowe skierowane są głównie do osób, które nie są zainteresowane śledzeniem wydarzeń giełdowych oraz wiadomości na temat gospodarki. Warto również wspomnieć o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, który zapewnia nam wypłatę środków w razie problemów finansowych lub upadłości naszego banku. Dzięki temu prawdopodobieństwo utraty zgromadzonych środków spada niemal do zera.

Negatywne strony takiego rozwiązania

W tej części warto wspomnieć o znanym powiedzeniu, które głosi, że im więcej ryzykujemy, tym więcej możemy zyskać. Sprawdza się to również w tym przypadku. Lokata bankowa, jako bezpieczne depozyty dla naszych pieniędzy, przyniesie nam regularne zyski, natomiast ich wysokość dla niektórych może wydawać się niezadowalająca. Jest to zależne w dużej mierze od stóp procentowych ustalanych przez banki centralne.

Oferty lokat porównasz na oszczednoscionline.pl

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>