Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Sprzedaż udziałów w Tygodniku Nadwiślańskim wraca na sesję

Listopad 19, 2016 12:41 PM

Choć podczas październikowej sesji radni odrzucili projekt uchwały mówiący o sprzedaży wszystkich udziałów Tarnobrzega w Wydawnictwie Samorządowym, to temat wraca na najbliższą, czwartkową sesję. Przesłankami uzasadniającymi ponowne rozpatrywanie przez Radę Miasta Tarnobrzega sprawy ilości sprzedaży udziałów są: trudna sytuacja ekonomiczna spółki, ryzyko ewentualnego dokapitalizowania oraz konieczność wykonania uchwały o sprzedaży udziałów -  czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Zgodę na sprzedaż 1/3 czyli 335 udziałów miasta w spółce wydającej Tygodnik Nadwiślański, rada miasta Tarnobrzega przegłosowała w listopadzie 2012 r. Do sprzedaży jednak nie doszło, obecny zaś prezydent po raz drugi przedkłada uchwałę dotyczącą zbycia wszystkich 1335 udziałów o wartości 66 750 zł, co stanowi 44,35 proc. jej kapitału zakładowego.

Jak czytamy w uzasadnieniu, sprzedaż wszystkich udziałów w wydawnictwie ma zapewnić dalszy byt spółce: Z przedłożonego Radzie Miasta Tarnobrzega sprawozdania z działalności Spółki za rok 2015 wynika, że w stosunku do roku 2014 przychody ze sprzedaży czasopisma zmniejszyły się o 6,28%, natomiast przychody Spółki zmniejszyły się o 12,89%.

Podjęcie zamiaru sprzedaży wszystkich udziałów Spółki należących do Gminy Tarnobrzeg ma na celu umożliwienie ich nabycia albo przez dotychczasowych wspólników albo przez podmiot zewnętrzny, w wyniku czego możliwe będzie utrzymanie dotychczasowej działalności Spółki.

Dalej czytamy o dokapitalizowaniu spółki, o które wystąpił zarząd: Dodać należy, że Zarząd Spółki skierował w dniu 9 listopada 2016 r. do udziałowców Spółki – Gminy Tarnobrzeg i Gminy Sandomierz wniosek o dokapitalizowanie Spółki kwotami po 50.000,00 zł przez każdego z ww. Udziałowców. Prezydent Miasta Tarnobrzega i Burmistrz Miasta Sandomierza nie przewidują kolejnego dokapitalizowania Spółki. – pełna treść uchwały sprzedaz_Tygodnika

Podczas październikowej sesji Rady Miasta za przyjęciem uchwały głosowało 8 radnych, 9 było przeciw, zaś dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Jak rozłożą się głosy za „drugim podejściem” przekonamy się już w czwartek.

Materiał video z dyskusji radnych nad uchwałą podczas październikowej sesji Rady Miasta dostępny jest tutaj

One Response to Tarnobrzeg: Sprzedaż udziałów w Tygodniku Nadwiślańskim wraca na sesję

  1. mieszkaniec Odpowiedz

    19 listopada 2016 at 20:58

    Po co to wielkie larum między innymi radnego Partyki z PO, że jest przeciw likwidacji TN. Przecież mowa jest tylko o sprzedaży udziałów. Każdy może je później kupić. Z drugiej strony po co ktoś miałby kupować TN żeby za chwilę go zlikwidować? Radny Partyka i Mastalerz nie biorą po uwagę, że może ktoś chce zainwestować, podnieść pensje, zatrudnić dodatkowe osoby. Byle stać w opozycji do pomysłów obecnej władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>