Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zapraszamy na transmisję konferencji prasowej prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba (video)

Listopad 21, 2016 5:49 PM

Portal NadWisłą 24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba. Konferencja odbędzie się jutro czyli we wtorek 22. listopada, początek godz.11.

6 Responses to Zapraszamy na transmisję konferencji prasowej prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba (video)

 1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  21 listopada 2016 at 19:21

  Mam pytania do Pana Prezydenta:
  1. Czy Miasto zrobi coś w celu utworzenia szkoły muzycznej II stopnia w Tarnobrzegu? Budynek mamy świetny do tego, aż dziwne, że takie warunki nie są wykorzystywane.
  2. Czy zostaną podjęte działania w celu zlokalizowania nad Jeziorem Tarnobrzeskim Podkarpackiego Centrum Kajakarstwa i Wioślarstwa?
  3. Dlaczego ścieżka rowerowa nad Jeziorem będzie wykonywana z kostki brukowej a nie asfaltu? Przecież w całej Polsce już się odchodzi od kostek brukowych na ścieżkach rowerowych, poza tym po tych ścieżkach jeżdżą też osoby na rolkach.
  4. Jak Pan się ustosunkuje do zarzutów dotyczących niespełnianiu przez zwycięski w Budżecie Obywatelskim projekt wymogów finansowych i kryteriów określających dokładne miejsce?
  5. Jak będzie wyglądała w przyszłym roku realizacja zwycięskiego projektu? DO tej pory mieszkańcy nie wiedzą co in concreto wygrało, gdzie będą wybudowane ciągi pieszo-rowerowe.
  6. Dlaczego Strefa Ekonomiczna jest ciągle w opłakanym stanie? Nie to Pan obiecywał w kampaniach przedwyborczych.
  7. Czy w Tarnobrzegu powstanie za Pana kadencji PRAWDZIWA galeria handlowa – taka jak w Stalowej Woli, Mielcu, czy Rzeszowie?
  8. Co z tematem dworca PKP – czy Miasto działa by przejąć go od PKP? W mniejszych, dużo mniejszych do Tarnobrzega miastach są ładne dworce z kasami, poczekalnią, toaletą, przechowalnią bagaży a nawet z punktami gastronomicznymi i prasą. A w Tarnobrzegu co? Jest mi wstyd, że przez tyle lat władze nic z tym nie robią…
  9. Jak kształtuje się kwestia planów budowy nowego dworca autobusowego? Czy miasto zamierza być jeszcze długo zależne od Pana Rzeźnika i jego „dworca”, gdzie w godzinach wieczornych nie można nawet kupić biletu? Nie mówię już o toalecie i braku punktów gastronomicznych w budynku dworca – widać, że chodzi o zbijanie zysku a nie komfort podróżujących.

  Z góry dziękuję za odpowiedź na te pytania i proszę ewentualnie dziennikarzy o poruszenie powyższych kwestii pod koniec konferencji, abstrahując od tego, jakiego tematu głównego będzie ona dotyczyć.

 2. Bicie piany w stylu Norberta i nic więcej. Odpowiedz

  21 listopada 2016 at 21:48

  Zejdź człowieku na ziemię. Mało ci szkół i sklepów w Tarnobrzegu ? Skowron kolejną buduje jeszcze przy sądzie. Centrum kajakarstwa nad jeziorem ? Dobre sobie. Wystarczy że za utrzymanie mariny miasto słono płaci cały czas. Jaką przechowalnie bagaży na dworu potrzebujesz ? Kto tam będzie gadaż trzymał i po co ?

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   21 listopada 2016 at 23:42

   Właśnie dzięki ludziom o myśleniu takim jak Twoje, to miasto się nie rozwija. Zero ambicji, zero pomysłu, jest jak jest, byle się nażreć i nic więcej nie robić. Gdyby w Stalowej i Mielcu myśleli w ten sposób to nigdy by tam nic nie powstało. Szkoda się produkować, niektórzy nigdy nie pojmą swoimi rozumkami, jak bardzo się cofnęliśmy w porównaniu do regionu.

 3. Mundialejro Odpowiedz

  21 listopada 2016 at 23:43

  1. Szkoła muzyczna podlega pod ministerstwo kultury a nie samorząd Tarnobrzega. To „Państwowa Szkoła Muzyczna”. Napisz więc do ministra.
  2. Bilety autobusowe teraz kupuje się w internecie (są duże zniżki), a jak nie umiesz tego sam dokonać to idź do biura podróży, poza tym na tarnobrzeskie pekaesy i większość linii innych przewoźników bez problemu bilet kupisz u kierowcy (zresztą na kursy innych przewoźników i tak w kasie PKS Tarnobrzeg biletu byś nie kupił).
  3. Nie ma pieniędzy w budżecie miasta a Twoim zdaniem miasto ma jeszcze zrujnowany budynek przejmować od PKP i remontować go za gruby szmal? Budynek jest zabytkowy, więc remont będzie naprawdę dużo kosztował. PKP dobrze o tym wie i ma to gdzieś. Zresztą nic dziwnego – wiedzą przecież jaki tu jest „wielki” ruch pociągów i jakie „tłumy” podróżnych. I jeszcze restauracje miasto miałoby tam urządzać? Od prowadzenia restauracji są prywatni przedsiębiorcy, a nie władze publiczne. A jak się przedsiębiorcom nie opłaca (za mało klientów) to restauracji nie będzie i tyle. To nie komuna – teraz jak się w coś wkłada szmal to ma się to zwrócić i przynosić zyski.
  Nie ma się więc co dziwić Rzeźnikowi i spółce – biznes jest biznes – to nie działalność charytatywna. Komfort podróżnych? Komfort podróżnych w gospodarce rynkowej może być tylko wtedy gdy będzie się to przedsiębiorcy w jakiś sposób opłacać.
  Samorząd też musi myśleć ekonomicznie, a nie wydawać lekką ręką na prawo i lewo pieniądze podatników. Dość już było w Tarnobrzegu nieprzemyślanych, nieracjonalnych ekonomicznie i społecznie inwestycji – np. stadion piłkarski z wielką trybuną, zwany przez niektórych żartobliwie „Maracaną”, służący przyjemności garstki ludzi. Dosłownie garstki. Tymczasem koszty budowy poniosło całe miasto – kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. A swoją drogą ciekawe, że obaj prezydenci, którzy pakowali pieniądze mieszkańców miasta w tą niszową, sportową rozrywkę, nie są już prezydentami. Hm… Przypadek? Czy też może nie do końca zgodnie z interesem mieszkańców określili priorytety?

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   22 listopada 2016 at 00:19

   1. Chyba jesteś niepoważny, ja jako jednostka nie będę pisał do Ministra, bo taki głos nic nie znaczy – co innego jak zwracają się władze danego miasta. Sugeruję tylko, że Miasto powinno się postarać właśnie o II stopień bo infrastruktura jest.
   2. Człowieku, argumenty ad personam to sobie daruj – umiem kupować przez internet i dokonywać rezerwacji telefonicznej. Tylko, że kupując u kierowcy, nie masz gwarancji że wejdziesz, jeśli jest dużo ludzi i się pchają – od tego jest dworzec, żeby można było kupować bilety. U nas dworca nie ma – tylko sieć sklepów z przystankiem autobusowym.
   3. Ty masz naprawdę tak ograniczone myślenie? Przecież to skandal, że przez tyle lat ten zabytkowy dworzec stał się ruiną! Tak, miasto powinno przejąc dworzec i się tą sprawą zająć, bo taki dworzec kolejowy to antypromocja miasta, a to podchodzi pod uchylanie się od wykonywania zadań własnych gminy. Poza tym w miastach, gdzie pięknie wyremontowano dworce główną część kwoty uzyskano ze środków unijnych. Jak się ruszy głową, to zawsze można pokombinować, ale komu ja to tłumaczę…
   3. Pieniądze w budżecie są, tylko są fatalnie zarządzane – wydawane nie na to co potrzeba, nikt nie myśli o tym jak je pomnażać. Poczytaj sobie troszkę o technicznych determinantach rozwoju gospodarczego regionów i miast, a potem pisz swoje mądrości, bo niestety, ale jesteś laikiem w tym temacie. Nie napisałem, że miasto miałoby restauracje urządzać, wiadomo, że od tego są prywatni przedsiębiorcy, ale trzeba im stworzyć pewne warunki – zachęcić do tego żeby rozpoczęli działalność tu, a nie gdzie indziej. A poza tym to nie mamy gospodarki rynkowej tylko mieszaną, w Konstytucji nawet jest zapis o SPOŁECZNEJ gospodarce rynkowej. Również polecam lekturę w tym zakresie.
   Co do decyzji od lat 90. to ciężko mi wskazać jakąkolwiek pozytywną, wszyscy rządzący do tej pory byli tragiczni, szkoda że nie mamy takiego Ferenca.

 4. Czy jest sens ? Odpowiedz

  22 listopada 2016 at 08:10

  To ilu uczniów z Tarnobrzega i okolic może być chętnych uczęszczać do takiej szkoły muzycznej II stopnia, co roku ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>