Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zmarł Andrzej Wójtowicz, wieloletni wiceprezydent Tarnobrzega

Listopad 22, 2016 2:16 PM

W wieku 53 lat zmarł Andrzej Wójtowicz, w latach 1998 – 2010 pełniący funkcję zastępcy prezydenta miasta, Jana Dziubińskiego. W poprzedniej kadencji Rady Miasta Tarnobrzega Andrzej Wójtowicz sprawował mandat radnego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony w 1963 roku w Lublinie, po studiach na Wydziale Geodezji krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej swe zawodowe życie związał z Tarnobrzegiem. Przez 12 lat pełnił funkcję zastępcy Prezydenta Tarnobrzega. Odpowiedzialny był za sprawy inwestycyjne. Najważniejsze decyzje, jakie za swej prezydentury podjął to powstanie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, budowa wiaduktu łączącego Mokrzyszów z centrum miasta. Po zmianie władzy w 2010 roku uwagę skupił na własnej działalności nie porzucając jednak spraw miasta. Z ramienia PiS zasiadł w Radzie Miasta Tarnobrzega.

Samorządowiec, geodeta, menager, przedsiębiorca, poza zawodem oddany ruchowi neokatechumenalnemu – dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji, koordynator regionalny Koinonia Jan Chrzciciel w Krakowie. Prze wiele lat współpracował z klasztorem OO. Dominikanów prowadząc nauki dla narzeczonych.

Zmarł po długiej chorobie.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 26 listopada na cmentarzu w Krakowie – Olszanica. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej ul. Korzeniaka 16 w Krakowie.

W Tarnobrzegu uroczysta msza w intencji zmarłego Wiceprezydenta Andrzeja Wójtowicza odbędzie się 26 listopada o godz. 12 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy (os. Serbinów).

info: UM Tarnobrzeg

One Response to Zmarł Andrzej Wójtowicz, wieloletni wiceprezydent Tarnobrzega

 1. {*} Odpowiedz

  23 listopada 2016 at 16:15

  Przykro kiedy odchodzi człowiek, nagle wszystko ulatuje w nicość,
  pozostaje tylko pamięć.
  Rodzinie – składam wyrazy szczerego współczucia.
  Niech mu ziemia lekką będzie {*}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>