Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„O co mamy pretensje do Sienkiewicza?” – odpowiedz już dziś, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu

Listopad 23, 2016 11:21 AM

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na kolejne spotkanie z o. Andrzejem Bielatem OP i wykład „O co mamy pretensje do Henryka Sienkiewicza – refleksje w Roku Jubileuszowym” finalizujący program obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, początek godz. 18.

W ciągu roku w agendach i filiach o. Andrzej Bielat przeprowadził cykl wykładów przybliżających życie i twórczość Noblisty, między innymi „Quo vadis”, „W pustyni i w puszczy”, „Dlaczego popularna Trylogia stałą się klasyką”, „Syn powstańca styczniowego, wśród muzułmanów i afrykańczyków”, „Krzyżacy – powieść o wojnie i dojrzewaniu”, ,„Sienkiewicz nieznany i odrzucany. Późne powieści Noblisty”.

Wykłady, spotkania z dziećmi i dorosłymi przybliżyły ich uczestnikom wiele nieznanych faktów z życia pisarza, nawiązywały do twórczości Sienkiewicza oraz licznych artykułów i książek wydanych przez o. A. Bielata, między innymi „Sienkiewicz i jego rady dla Polaków”, „Ocalić Europę. Henryk Sienkiewicz – apologeta chrześcijaństwa i obrońca cywilizacji łacińskiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>